W USA bunt przeciw kawie bezkofeinowej. Eksperci krytycznie o metodzie produkcji

Kawa bezkofeinowa może zostać w USA zakazana, przynajmniej ta, która powstaje z wykorzystaniem substancji chemicznych uznanych za szkodliwe dla zdrowia.

„Różowa kolekcja” kaw premium: nowy projekt marki Caffè Vergnano

„Różowa kolekcja” kaw premium podawanych w charakterystycznych, różowych filiżankach – to nowy projekt znanego włoskiego producenta kawy, Caffè Vergnano. To zarazem część ważnego projektu społecznego, którego celem jest wsparcie dla kobiet pracujących na plantacjach kawy.

Kawa tania jak w Warszawie. Czesi zbadali, który kraj regionu ma najniższe ceny

Jeżeli chodzi o ceny kaw, Warszawa okazuje się najtańszą stolicą w Europie Środkowej. Za espresso i cappuccino płacimy mniej niż mieszkańcy Pragi czy Bratysławy – wynika z badań czeskiej firmy produkującej systemy POS dla sklepów i restauracji.

Kawiarnia we Włoszech dostała tysiąc euro mandatu. Bo kawa była za droga

1000 euro – taki mandat otrzymał właściciel kawiarni we Florencji od miejscowej policji. Funkcjonariuszy wezwał klient kawiarni, któremu nie spodobało się, że o wyższej cenie espresso nie został odpowiednio poinformowany przed złożeniem zamówienia.

We Włoszech niepokój, rośnie cena espresso. „Czy śniadanie ma być luksusem?”

Fala podwyżek we Włoszech objęła także espresso, kawę będącą nieodzowną częścią śniadania dla milionów Włochów. Niebawem filiżanka kawy we Włoszech może jednak osiągnąć rekordową cenę.

Od czego zależy smak dobrej kawy? Po pierwsze: od ziaren. Po drugie: od ekspresu

Dobra kawa zawsze zaczyna się od ziaren najlepszej jakości, ale na tym nie koniec. Potrzebny jest jeszcze ekspres, który będzie w stanie wyciągnać z nich sto procent smaku i aromatu, a przy tym ułatwi ci życie.