Gdy o zwycięstwie w  wyścigu o fotel prezydenta w USA mogą zadecydować tysiące głosów, każdy szczegół nabiera kampanijnego znaczenia. Na początku tygodnia przyjrzeliśmy się zegarkom noszonym przez obu kandydatów, ale także ich otoczenie wysyła sygnały do swojej bazy wyborczej. Przykładem może być Kamala Harris – kandydatka na wiceprezydenta z ramienia Demokratów, która w czasie ostatnich miesięcy zmieniła przyzwyczajenia dotyczące stroju wysoko postawionego polityka.

Kamala Harris i jej trampki Converse Chuck Taylor

Harris, pierwsza Afro-Amerykanka kandydująca na stanowisko wiceprezydentki USA, podczas spotkań z wyborcami regularnie występowała w smart casualowych kreacjach, których praktyczność dodatkowo podkreślały rzucające się w oczy trampki.

Harris posiada całą kolekcję słynnego modelu Converse’a, Chuck Taylor, które stały się dla niej również platformą politycznego przekazu. Świadczy o tym październikowy wiec na Florydzie, gdzie Kamala Harris pojawiła się w trampkach z hasłami takimi jak „Love 2020” czy „Stop nienawiści”.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Kamala Harris (@kamalaharris)

Brytyjski Vogue zauważa, że styl Harris mocno kontrastuje choćby z wyborami obecnej pierwszej damy, Melanii Trump. Żona amerykańskiego prezydenta regularnie występuje w kreacjach Gucci, butach Chrisiana Louboutina, a dodatkowo zwraca uwagę odmienną kolekcją niż polityczka Demokratów – czyli swoimi torebkami Hermesa.

Wyświetl ten post na Instagramie.

There is no time to let up. Let’s do this Texas!

Post udostępniony przez Kamala Harris (@kamalaharris)

Harris dba o to, by jej strój zbliżał ją do Michelle Obamy, dbającej choćby o adekwatną biżuterię. Córka imigrantów z Indii i Jamajki od studiów pozuje do zdjęć w perłowych naszyjnikach i dodatkach, w podobnych w przeszłości gustowały Barbara Bush, Michelle Obama czy Hillary Clinton.

Czytaj też: O co chodzi z nową modą na buty z serialu „Emily w Paryżu”?

Powściągliwy, „demokratyczny” styl Harris nie jest więc doraźnym pomysłem sztabowców Bidena – miłość do trampek Converse’a i dyskretnych pereł prawdopodobna przyszła wiceprezydentka USA pokazywała na długo przed tym, zanim zaczęła rywalizować o jedną z najważniejszych funkcji w USA.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Kamala Harris (@kamalaharris)