Życie i kariera Amancio Ortegi, twórcy Inditexu, jednego z najbogatszych ludzi na świecie i giganta segmentu fast fashion, będzie tematem fabularnego serialu realizowanego przez Amazona, jego premierę zaplanowano na 2021 rok na platformie Amazon Prime Video. Podstawą scenariusza będzie biograficzna książka Cavadongi O’Shea, „Człowiek, który stworzył Zarę”. Serial o Amancio Ortedze zaplanowano na osiem odcinków.

Czytaj też: Ikea udostępniła wszystkie swoje archiwalne katalogi od 1951 roku

Amancio Ortega: miliarder, twórca Zary

Ortega, którego majątek wycenia się na ok. 70 miliardów dolarów, założył Zarę w 1975 rou, razem ze swoją pierwszą żoną. Obecnie właścicielem marki jest firma Inditex, którą kontroluje Ortega. Do Inditexu należą też takie marki jak Pull & Bear, Bershka, Massimo Dutti, Uterque i Stradivarius.

Firmy Ortegi stosują bardzo innowacyjny system sprzedaży. Do sklepów trafiają niewielkie ilości rzeczy z nowej kolekcji i na podstawie zainteresowania klientów podejmowane są decyzje o produkcji kolejnych partii ubrań. Dzięki temu marki należące do Inditexu są w stanie bardzo szybko reagować na sytuację rynkową.

W ostatnich dniach Zara, trochę wbrew standardowemu modelowi działania, wróciła do archiwalnych kolekcji i kampanii, które należą do najbardziej znanych w 45-letniej historii marki. W Archive Collection znalazły się charakterystyczne elementy, znane z kolekcji Zary z lat 1996-2012.

W przypomnianych w mediach społecznościowych kampaniach marki z przełomu tysiącleci wystąpiły m.in. Kate Moss, Amber Valletta, Saskia de Brauw, Stella Tennant czy Carolyn Murphy. Do ich przygotowania hiszpańska firma zaprosiła najlepszych fotografów mody tego okresu – Davida Simsa, Alfonso Ohnura  czy Jose Manuela Ferratera.

W ramach Archive Collection marki Zara klasyczne wzory zostały połączone z nowoczesnym podejściem, przede wszystkim dominuje jednak minimalizm. Skórzane spodnie, eleganckie kamizelki, płaszcze czy buty na wysokim obcasie utrzymane są w kolorach czarnym, białym i beżowym.

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM