Z powodu pandemii olimpiada w Tokio została przeniesiona na 2021 rok. Mimo to japońska marka Asics, jeden z partnerów wydarzenia, nie zrezygnowała z tegorocznych premier nawiązujacych do igrzysk w Japonii.

Nowy model butów Asics Gel-Quantum 360 TYO, podobnie jak reszta elementów tworzących kolekcję olimpijską, wykorzystuje nieaktualne już logotypy tegorocznych odwołanych igrzysk w Tokio. Dzięki temu te przedmioty mogą niebawem stać się poszukiwanym przez kolekcjonerów rarytasem.

Czytaj też: Te buty Asics to jedne z najbardziej poszukiwanych produktów luksusowych 2020 roku

Buty Asics w barwach flagi olimpijskiej

W przygotowanym na igrzyska zestawie „Multi Crossing Pack” znalazły się także dwa inne modele butów – GEL-Quantum 90 SD, czyli bazujący na Gel-Quantum 360 TYO model sandałów oraz dostępne w dziecięcych rozmiarach Lazerbeam MD-MG.

Każdy z nich, oprócz symbolu przełożonych igrzysk, wykorzystuje motyw flagi olimpijskiej. Minikolekcję uzupełnia niezbędne wyposażenie kibica – t-shirt, szalik i plecak.

""

sukces.rp.pl

Współpraca japońskiej marki Asics z organizatorami olimpiady w Tokio nie kończy się na kolekcji, która trafi do sprzedaży w przyszłym tygodniu. Asics odpowiada również za projekty strojów japońskiej reprezentacji olimpijskiej i paraolimpijskiej, a także za uniformy dla personelu obsługującego imprezę.

Znane marki i ich kolekcje olimpijskie

Igrzyska w Tokio pierwotnie miały rozpocząć się 24 lipca i potrwać do niedzieli 9 sierpnia. W ostatnich dniach swoje projekty odwołujące się do olimpiady, która nie doszła do skutku, zaprezentowały również inne marki, jak Ralph Lauren czy Nike.

Na początku roku Nike zaprezentował też (w czasie New York Fashion Week) olimpijskie projekty przygotowane z pięcioma znanymi projektantami i projektantkami – Virgilem Ablohem, Matthew Williamsem, Yoon Ahn z Ambush, Junem Takahashim z Undercover i Chitose Abe z Sacai. Data ich premiery na razie nie jest znana.