Virgil Abloh w ostatnich miesiącach regularnie pojawiał się w nagłówkach serwisów internetowych, ale rzadko miało to związek z jego głównym zajęciem – czyli projektowaniem i zarządzaniem męską częścią Louis Vuitton.

Czas letnich pokazów po wymuszonej przez pandemię reformie to najlepszy moment, by to zmienić: tuż przed cyklem prezentacji Louis Vuitton, Abloh opowiedział o planach słynnego francuskiego domu mody na kolejne miesiące.

Czytaj też: Dyrektor kreatywny Gucci zapowiada rewolucyjne zmiany

Louis Vuitton – start multimedialnego pokazu

Najnowszą kolekcję Louis Vuitton zapowiada zaprezentowany na wirtualnym Paris Fashion Week trzyminutowy film, łączący elementy psychodelicznej animacji, korporacyjnej reklamówki i teledysku prezentującego znane punkty na mapie Paryża. Za jego reżyserię odpowiada chicagowski reżyser Reggieknow, a muzykę przygotował soulowy kolektyw Sa-Ra Creative Partners.

Jak wynika z komunikatu Louis Vuitton, „The Adventures of Zooom with Friends” to nie tylko film promocyjny, ale też pokaz sam sobie. Widzimy w nim zaledwie kilka z 75 nowych projektów, które złożą się na całą nową, kolekcję marki. Kolejne będą odsłaniane stopniowo, m.in. na pełnoprawnym pokazie w Szanghaju na początku sierpnia.

Podobnie jak w przypadku Chanel praca nad nową kolekcją w ostatnich miesiącach okazała się dla Abloha inspiracją do wypracowania nowego podejścia do materiałów i archiwów: 25 projektów będzie przygotowanych z recyklowanych materiałów, a kolejnych 25 będzie nawiązywało do wcześniejszych kolekcji marki.

Co więcej, w rozmowie z serwisem WWD Abloh zapowiedział, że kolekcje będą „bezsezonowe” – nawiązując do apelu o reformę branżowego kalendarza i ograniczenie liczby projektów, m.in ze względu na ich ekologiczny koszt.

W odpowiedzi na kontrowersje związane z komentarzami dotyczącymi dewastowania sklepów i skromnym wsparciem dla ruchu Black Lives Matters Abloh ufundował też stypendium o wartości miliona dolarów dla co najmniej setki najbardziej utalentowanych czarnoskórych projektantów.