Szukaj

Kolejny znany projektant dołącza do Louis Vuitton

Johnny Coca przez kilka lat był związany z Mulberry, słynnym brytyjskim producentem wyrobów skórzanych. Teraz wraca do Francji.

Louis Vuitton będzie miał nowego szefa działu akcesoriów skórzanych dla kobiet. To Johnny Coca, który od 2015 roku zajmował stanowisko dyrektora kreatywnego w Mulberry. Decyzję o rozstaniu z dotychczasowym pracodawcą Coca ogłosił w marcu, teraz ujawniono, kto będzie jego nowym pracodawcą.

Powrót do źródeł mody

Hiszpan dołączy do działu kobiecego, zarządzanego od 2013 roku przez dyrektora artystycznego Nicolasa Ghesquiere. Wcześniej Coca pracował m.in. z Phoebe Philo w Celine, pod koniec lat 90. był projektantem akcesoriów w Louis Vuitton.

Studia również kończył w Paryżu, dlatego w komunikacie o dołączeniu do starego/nowego pracodawcy wspomina o powrocie do miasta, w którym zaczęła się jego przygoda z modą.

Projektanci akcesoriów rządzą domami mody

Jako projektant Mulberry Coca zmienił konserwatywny, brytyjskocentryczny wizerunek firmy i pomógł w transformacji w markę z globalnymi ambicjami.

Pomógł też firmie w dotarciu do młodszych odbiorców, a jego kompetencje sięgały daleko poza torebki – Coca był odpowiedzialny za cały zespół kreatywny marki.

Pod tym względem – jak przypomniał w ubiegłym roku „Vogue Australia” – można go porównać do dwóch gwiazd współczesnej mody, Alessandro Michele’a z Gucci i Pierpaola Piccioliego z Valentino, oni również zaczynali błyskotliwe kariery jako projektanci akcesoriów.

Zamknij
Zamknij