Pierwszy kwartał 2020 roku to z pewnością najbardziej nietypowy okres dla marek luksusowych i projektantów mody  w ostatnim półwieczu. Wyjątkowy jest też kwartalny raport Lyst Index 2020, pokazujący które marki budzą największe zainteresowanie w czasach kryzysu i pandemii.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

The hottest brand in the world.

Post udostępniony przez Lyst (@lyst)

Publikowane od kilku lat zestawienie wyszukiwarki Lyst pozwala jak w soczewce przyjrzeć się współczesnej modzie. Kluczem nie jest tu nieskazitelne krawiectwo czy „zielona” polityka firmy, ale to, czego naprawdę poszukują klienci, przyciągnięci sprawnymi akcjami marketingowymi, głośnymi nazwiskami projektantów i wydarzeniami spoza świata mody, które – tak jak pandemia – wywierają na nią kolosalny wpływ.

Maseczki: moda czasów pandemii

Najbardziej pożądaną marką świata po raz kolejny zostało Off-White. Tuż za firmą Virgila Abloha na podium znalazły się Balenciaga i Nike. W pierwszej dziesiątce nie zabrakło też miejsca dla Gucci, Prady, Moncler, Fendi, Valentino, Saint Laurent i Versace. W zestawieniu (na miejscu 15.) debiutuje „najgorętsza” nowa marka wg raportu Next 20Jacquemus. 

Zgodnie z przewidywaniami pierwszy kwartał przyniósł gigantyczny wzrost zainteresowania designerskimi maseczkami. Łącznie zanotowały one 496-procentowy wzrost zapytań w wyszukiwarce Lyst w porównaniu z ubiegłym rokiem.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ss20 men’s Off-White™ collection now available online at off—white.com

Post udostępniony przez Off-White™ (@off____white)

Czarna maska Off-White ze „strzałkowym” logo to też numer 1 na liście najbardziej poszukiwanych ciuchów i gadżetów dla mężczyzn, znalazły się na niej również m.in. wspólna bluza Gucci i Disneya czy szlafrok Versace.

Daniel Lee i Virgil Abloh – dwie ikony

Autopromocja
Nowość!

Trzy dostępy do treści rp.pl w ramach jednej prenumeraty

ZAMÓW TERAZ

W modzie kobiecej triumfuje Bottega Veneta. Torebki tej marki jeszcze przed pandemią rządziły w mediach społecznościowych, prezentowały się z nimi gwiazdy kina i muzyki. Ten produkt zapewnił włoskiej marce należącej do koncernu Kering pierwsze miejsce w  raporcie Lyst podsumowującym 2019 rok.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

By Gianni Pucci

Post udostępniony przez Bottega Veneta (@bottegaveneta)

Tuż za torebką Bottega Veneta, firmy nad którą kreatywną opiekę sprawuje Daniel Lee, znalazły się kostiumy kąpielowe Off-White – ta marka cieszy się więc powodzeniem niezależnie od płci klienta. W pierwszej dziesiątce są też używane torebki Gucci – to symbol tego, jak jak rośnie zainteresowanie rynkiem wtórnym dóbr luksusowych.