Szukaj

Na giełdach staroci nie sprzedaje się rupieci

Giełdy antyków to nie składy niepotrzebnych rzeczy, które powinny wylądować w śmietniku. Można na nich kupić wymuskane bibeloty, odnowione meble i piękną porcelanę.

Lampa w stylu Art. Deco – odnowiona, z wymienionym wkładem może kosztować nawet 8 tys. zł, ikony przywiezione ze wschodu – kilkadziesiąt tysięcy złotych, zestaw mebli – od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, radioodbiornik z lat 30. – kilkaset złotych. Takie rzeczy – co istotne po renowacji czyli odnowione – można znaleźć na giełdach staroci.

Miłośnicy historii odnajdą na nich także stare widokówki, zegarki, odznaki, czy znaczki pocztowe. Są też militaria, XVII wieczne ryciny, zdarzają się też dziewiętnastowieczne obrazy  przywiezione z Holandii, Belgii, czy Włoch.

Giełdy staroci mają swoje stałe miejsca. Te największe – np. w podwarszawskich Broniszach mieszczą się w wielkich halach targowych. Od marca do października w wielu miejscach Polski organizowane są tzw. pchle targi, stare rzeczy wystawia się na ulicach i deptakach.

Żeby nie przegapić organizowanych targów staroci, warto przeglądać kalendaria takich wydarzeń, o ich organizacji na poziomie lokalnym informują strony internetowe miast i gmin.

Gdzie organizowane są stałe giełdy staroci?

Warszawskie Targi Antyków w Broniszach (ul. Poznańska 98, Bronisze, teren Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego w Broniszach). Giełda organizowana jest w każdą sobotę i niedzielę, w godzinach od 8 do 16.

Giełda Staroci „Pod Halą Targową” w Krakowie (ul. Grzegórzecka 3). Krakowska giełda jest otwarta w każdą niedzielę, od godziny 8 do 12.

Giełda Staroci Balicka w Krakowie (Kraków, ul. Balicka 56). Giełda otwarta jest w soboty i niedziele w godz. 9 – 13.

Wasilkowski Jarmark Staroci (ul. Białostocka 94, Wasilków). Odbywa się w trzecią niedzielę każdego miesiąca od godziny 8.

Legnicki Jarmark Staroci (Legnica, rynek). Czynny jest w drugą niedzielę miesiąca w godz. 6-14.

Giełda kolekcjonerska w Lublinie (Lublin, Wojewódzki Dom Kultury ul. Dolnej Panny Marii 3). Czynna jest w ostatnią niedzielę miesiąca.

Lubelska giełda staroci (Lublin, Stare Miasto). Czynna jest w ostatnią niedzielę miesiąca.

Giełda staroci i rękodzieła ludowego w Piotrkowie Trybunalskim (Piotrków Trybunalski, ul. Dmowskiego, plac po byłym stadionie). Czynna jest w ostatnią sobotę i niedzielę miesiąca.

Giełda staroci w Poznaniu (Poznań, zabytkowa rzeźnia, ul. Garbary 101). Czynna jest w drugą sobotę miesiąca w godz. 6 -14.

Bytomski Jarmark Staroci (ul. A.F. Modrzewskiego 3). Giełda staroci otwarta jest w pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca, od godziny 7 do 15.

Zamknij
Zamknij