Szukaj

Vestfrost: te pop-artowe lodówki będą ozdobą każdej kuchni

Vestfrost Art Collection to wyjątkowa linia chłodziarek, z których spoglądają na nas ikony sztuki i popkultury.

Duńska firma Vestfrost, znana m.in. z profesjonalnych chłodziarek do wina, w ostatnich latach mocniej podkreśla swoje związki ze światem sztuki i wzornictwa, prezentując swoje produkty w showroomach na Forum Designu w Warszawie i Krakowie. Uwagę miłośników designu marka przyciągnęła między innymi za sprawą współpracy z doświadczoną i cenioną portrecistką, Urszulą Clarise, która przygotowała grafiki na wyjątkowe lodówki składające się na Vestfrost Art Collection.

Wśród ikonicznych postaci, które znalazły się na wchodzących w skład kolekcji lodówkach Retro znajdziemy Salvadora Dalego, Davida Bowie i Anthony’ego Bourdaina. Produkty Vestfrost to jednak nie tylko efektowny wizualnie sprzęt, który świetnie sprawdzi się w zarówno w pomysłowo urządzonym mieszkaniu, jak i w barach, restauracjach i innych lokalach gastronomicznych. Liczy się także funkcjonalność, i jak twierdzi sam producent – nowa definicja pojęcia nowoczesnej chłodziarko-zamrażarki.

Portret Anthony’ego Bourdaina na lodówce Vestfrost. Fot: materiały prasowe

W artystycznej kolekcji Vestfrost nie mogło oczywiście zabraknąć półek na wino, klienci znajdą też w środku lodówki specjalną szufladę z regulacją wilgotności, która pozwala przechowywać warzywa i owoce tak, by pozostały dłużej soczyste i świeże. Inne udogodnienie, czyli komora 0 stopni ułatwia przechowanie mięsa czy ryb bez konieczności ich zamrażania, a praktyczna, składana półka teleskopowa ułatwia dostosowanie sprzętu do naszych potrzeb i wstawienie przedmiotów o większych gabarytach, takich jak butelki, kartony czy dzbanki.

Lodówka Vestfrost
Jedna z trzech lodówek Vestfrost tworzących Art Collection. Fot: materiały prasowe

Sprzęt Vestfrost został zaprojektowany tak, by sprostać najwyższym standardom higienicznego przechowywania żywności, dlatego wykorzystuje rozwiązania takie jak usuwający zapachy i cząstki kurzu jonizator Ion Tech czy chroniącą przed osadzaniem się na ściankach szronu czy lodu nowoczesną technologię No Frost Multi. Więcej szczegółów dotyczących lodówek-dzieł sztuki można znaleźć na stronie producenta.

Urszula Clarise, Forum Designu Warszawa, Forum Designu Kraków, VestfrostHome.eu

Zamknij
Zamknij