Szukaj

Czas dźwiękiem malowany

Podobno szczęśliwi czasu nie liczą. Najwyraźniej ta maksyma przyświecała brytyjskiej firmie Bremont, która zaprosiła do współpracy nie tylko członka najsłynniejszego zespołu – The Rolling Stones – ale także człowieka, którego czas wydaje się nie imać. 

Muzycy nie zawsze zajmują się tworzeniem kompozycji lub ich odtwarzaniem na koncertach. Artystyczna dusza może znaleźć swoje ujście także w tworzeniu wyjątkowych przedmiotów. 

Przykładem tego może być brytyjska firma Bremont, która zaprosiła do współpracy Ronniego Wooda, legendarnego muzyka The Rolling Stones. Efektem tej kolaboracji jest nowy model zegarka. 

Foto: Bremont

Czemu właśnie Ronnie Wood stał się współpracownikiem? Wbrew pozorom nie jest on tylko muzykiem, od wielu lat maluje i rysuje, co jest zasługą jego starszych braci, którzy go do tego zachęcali.

Wood brał udział w tworzeniu specjalnej Kolekcji 1947. Nazwa nawiązuje do daty jego urodzin. I niesie informację, ile egzemplarzy tych ekskluzywnych zegarków powstało. Dokładnie 47 sztuk. 

Foto Bremont

Wood projektował i malował każdy z modeli podczas ostatniego tournée The Rolling Stones. Dzięki temu, stanowią jeszcze większą gratkę dla kolekcjonerów czasomierzy.

Bremont wykończył wszystko mechanizmem szwajcarskiego producenta Vaucher Manufacture Fleurier, który zawiera wskaźnik faz Księżyca. Całość zaś jest pokryta 18-karatowym złotem.

 

Zamknij
Zamknij