Adidas rezygnuje z jednej ze swoich marek? Przetrwała tylko 4 lata

Adidas zdecydował się zakończyć współpracę z Beyonce Knowles dotyczącą jej marki odzieżowej, Ivy Park – twierdzi „Billboard”. Współpraca, rozpoczęta w 2019 roku, miała zostać zakończona za zgodą obu stron.

Publikacja: 24.03.2023 14:24

Współpraca Ivy Park z Adidasem trwała tylko 4 lata. Zdaniem „Billboardu” zakończenie współpracy nast

Współpraca Ivy Park z Adidasem trwała tylko 4 lata. Zdaniem „Billboardu” zakończenie współpracy nastąpiło za zgodą obu stron.

Foto: 2022 Bloomberg Finance LP

Ivy Park, marka odzieżowa Beyonce Knowles, powstała w 2016 roku. Pierwszy epizod jej istnienia nie był najszczęśliwszy – marka, stworzona została we współpracy z Philipem Greenem, właścicielem marki Topshop, ale już dwa lata później Beyonce musiała wycofać się z tego aliansu ze względu na oskarżenia o rasizm i molestowanie kierowane pod adresem Greena.

W 2019 roku Beyonce ponownie wprowadziła Ivy Park na rynek. Tym razem partnerem był Adidas, niemiecki gigant branży sportowej i odzieżowej. Dla Niemców było to potencjalnie nowe otwarcie, możliwość dotarcia do młodych klientek, fanek jednej z najpopularniejszych artystek na świecie. Dla Beyonce była to druga próba stworzenia globalnej marki odzieżowej.

Adidas kończy współpracę z Beyoncé?

Marka Ivy Park – zgodnie z założeniem – sprzedawała przede wszystkim odzież do fitnessu, w tym sportowe bluzy czy legginsy. I choć wpisywało się to w trend na aktywny styl życia, zdaniem mediów, sprzedaż była rozczarowująca. „Mimo efektownej promocji, IVY Park nie spełniło pokładanych w nim nadziei. Zamiast setek milionów dolarów przychodów, czego spodziewał się Adidas – oczekiwano, że IVY Park będzie radzić sobie tak jak Yeezy, marka Kanye Westa – kolekcje IVY Park sprzedawały się słabo, zwykle połowa towaru pozostawała na półkach” – pisze „Billboard”.

Czytaj więcej

Siostrzana marka Zary w tarapatach. Nie zależy nam już, jak wyglądamy w pracy?

Jak pisze amerykańskie czasopismo „The Hollywood Reporter”, powołując się na „źródło bliskie sprawie”, Beyoncé i niemiecki gigant branży odzieży sportowej, zgodnie uznały, że czas się rozstać. oOficjalnie nie podano konkretnego powodu zakończenia współpracy. Informacje o zakończeniu współpracy nie zostały jednak jeszcze oficjalnie potwierdzone ani przez artystkę, ani przez Adidasa. O problemach dotyczących stosunkowo niskiej sprzedaży ubrań Ivy Park pisał już miesiąc temu „

Ivy Park: koniec „współpracy życia” 

Po ogłoszeniu partnerstwa z Adidasem w 2019 roku Beyoncé zapowiadała, że to dla niej „współpraca życia”. „Adidas odniósł ogromny sukces w przesuwaniu granic kreatywności. Łączy nas filozofia, która stawia kreatywność i odpowiedzialność społeczną na pierwszym miejscu. Nie mogę się doczekać uruchomienia i rozszerzenia Ivy Park na prawdziwie globalną skalę ze sprawdzonym, dynamicznym liderem” – podkreślała Beyonce po nawiązaniu współpracy z Adidasem.

W styczniu 2023 roku Beyoncé zaprezentowała swoją najnowszą kolekcję Ivy Park, nazwaną Park Trail. Kampania była reklamowana jako „nowa, łamiąca zasady i przecierająca szlaki ubrań dla aktywnych”. Kolekcja zadebiutowała w Dubaju, na kilka dni przed występem Beyoncé w tym mieście.

Moda
Adidas tworzy nową markę, pierwszą od 50 lat. Tak ma się ubierać Generacja Z
Materiał Promocyjny
Naszpikowane technologiami Volkswageny na wyciągnięcie ręki w niezwykłym finansowaniu
Styl życia
Miejsca z najlepszą kuchnią na świecie. Nikt nie jada tak dobrze jak Europa
Moda
Mężczyźni pokochali biżuterię. Wchodzą na teren zarezerwowany dotąd dla kobiet
Moda
Ofensywa Balenciagi. Koniec skandali, teraz ubiera gwiazdy kina i naukowców
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Moda
Sukcesja po włosku. Dziedziczka słynnego domu mody tworzy własną markę
Moda
Projektanci widzą przyszłość w mrocznych barwach. Oto kolor 2025 roku