Wiele zawodów, które jeszcze niedawno uważano za ginące i niepotrzebne, przeżywają renesans. Zawdzięczają to markom luksusowym, które tworzą nowe miejsca pracy dla utalentowanych krawców, kaletników, szewców, koronczarek i innych rzemieślników. To efekt trwającego od lat boomu na dobra luksusowe.
Potentaci branży luksusowej zatrudniają rzemieślników
Rozmaite dziedziny rzemiosła z pewnością mają teraz swoje pięć minut. Wydaje się jednak, że wzrost popularności ubrań, biżuterii, obuwia czy szeregu innych przedmiotów, będących efektami pracy ludzkich rąk, nie jest krótkotrwałym trendem.
Świadczą o tym najnowsze posunięcia biznesowe czołowych domów mody. Francuski gigant branży luksusowej, koncern LVMH, w którego portfolio znajdują się takie marki jak Louis Vuitton, Fendi, Givenchy, Bulgari czy Dior, poinformował niedawno, że w ciągu najbliższych dwóch lat zamierza zatrudnić ponad dwa i pół tysiąca rzemieślników.
Czytaj więcej
Wersal, jedno z najważniejszych francuskich muzeów, padł ofiarą oszusta. Bill Pallot, czołowy francuski ekspert w dziedzinie zabytkowych mebli, został oskarżony o sprzedawanie podrabianych antyków do Wersalu.
Inicjatywę tę ogłoszono w trakcie zorganizowanej niedawno przez LVMH imprezy Show Me Italy 2023 we Florencji. W mieście tym koncern otworzył właśnie swoje nowe biuro.