Pharrell Williams rzuca wyzwanie domom aukcyjnym. Chce zarobić na znajomych

Pharrell Williams, znany muzyk i nowy dyrektor kreatywny męskiej linii Louis Vuitton, powołał do życia wirtualny dom aukcyjny Joopiter. Ma to być sposób na pokonanie dominacji wielkich domów aukcyjnych.

Publikacja: 04.12.2023 12:23

Pharrell Williams stworzył wirtualny dom aukcyjny Joopiter. Sprzedawane tam są przedmioty należące d

Pharrell Williams stworzył wirtualny dom aukcyjny Joopiter. Sprzedawane tam są przedmioty należące do Williamsa, a także do jego sławnych znajomych.

Foto: Ik Aldama PAP/DPA

Pharrell Williams śmiało eksploruje kolejną branżę, w której wcześniej nie miał okazji zaistnieć. Tym razem mowa o aukcjach. Projektant mody pracujący dla marki Louis Vuitton, wokalista i producent muzyczny w jednej osobie otworzył wirtualny dom aukcyjny Joopiter.

Pharrell Williams wkracza na rynek aukcyjny

Pharrell Williams jest jedną z tych słynnych osób, które trudno wrzucić do jakiejkolwiek szufladki. Z pewnością można powiedzieć, że jako były muzyk takich zespołów jak The Neptunes czy N.E.R.D., a także jako projektant mody pracujący dla Louis Vuitton, jest on wszechstronnym artystą.

Czytaj więcej

Podrabiane antyki warte miliony euro w Wersalu. Znany ekspert oszukał muzeum

Drugim pasującym do niego określeniem mogłoby być: przedsiębiorca, i to bardzo energiczny. Jego najnowszym biznesowym przedsięwzięciem jest internetowy dom aukcyjny Joopiter.

Pharrell Williams wystawia tam na aukcje unikatową biżuterię, buty sportowe, ubrania, dzieła sztuki, a także inne przedmioty należące do jego słynnych znajomych oraz te, które są jego własnością.

Platforma Joopiter ma na koncie już szereg udanych licytacji, co świadczy o tym, że stworzenie wirtualnego domu aukcyjnego było biznesowym strzałem w dziesiątkę.

W ramach jednej z pierwszych aukcji Williams sprzedał swoją walizkę marki Louis Vuitton za ponad 120 tysięcy dolarów. Dodajmy, że estymacja wynosiła jedynie 35 tysięcy. Dużo drożej, bo za prawie 2,2, miliona dolarów artysta sprzedał swój łańcuch z wisiorem, który nosił za czasów zespołu N.E.R.D. (kupcem okazał się raper Drake).

Inne przedmioty, które przewinęły się przez dom aukcyjny Joopiter, to na przykład stary, ale wciąż efektowny złoty telefon marki BlackBerry, który wylicytowano za 45 tysięcy dolarów czy zegarek Audemars Piguet. Nabywca zapłacił za niego 187,5 tysiąca dolarów.

Przedmiotami ostatnich aukcji były z kolei akcesoria należące do Nigo, japońskiego DJ-a i dyrektora kreatywnego domu mody Kenzo. Jego kolekcja walizek Louis Vuitton i naszyjnik marki Jacob & Co. sprzedano odpowiednio za 180 i 260 tysięcy dolarów.

To wszystko kwoty, których nie powstydziliby się tacy giganci branży aukcyjnej jak Christie’s, Sotheby’s czy Bonhams. Dość powiedzieć, że dyrektorem zarządzającym domu aukcyjnego Joopiter został były pracownik Sotheby’s John Auerbach, zaś globalną szefową sprzedaży – Caitlin Donovan, która wcześniej pracowała w Christie’s.

Pharrell Williams: na czym zarabia? 

Pharrell Williams swoją karierę zaczynał jako muzyk. Jego pierwszym zespołem był The Neptunes, potem był wokalistą N.E.R.D. Na polu muzyki artysta ma na koncie liczne kolaboracje, chociażby z duetem Daft Punk, ton wyprodukował też największe hity Britney Spears, Nelly’ego czy Gwen Stefani.

Drugą pasją Williamsa od wielu lat jest moda. Zanim dostał angaż w Louis Vuitton, stworzył marki Billionaire Boys Club i Ice Cream (we współpracy z Nigo). Sam swoim ubiorem od lat reprezentuje eklektyczny, eksperymentatorski styl, który inspiruje mężczyzn lubiących bawić się modą.

Prowadząc Joopiter, Williams spienięża swoje szerokie znajomości wśród celebrytów, korzystając dodatkowo z tego, że branża aukcji „celebryckich” od pewnego czasu znajduje się na fali wznoszącej. Świadczą o tym chociażby niedawne aukcje osobistych przedmiotów Freddiego Mercury’ego czy słynnego swetra w owce, który w młodości nosiła księżna Diana.

Coraz więcej zamożnych kupców rekrutuje się też z pokolenia milenialsów, co stopniowo zmienia rynek aukcji. W dużej mierze w licytacjach uczestniczą fani streetwearu, nie dziwi więc, że przedmioty, które trafiają do domu aukcyjnego Joopiter, wpisują się właśnie w tę estetykę – i wyprzedają się na pniu.

Pharrell Williams śmiało eksploruje kolejną branżę, w której wcześniej nie miał okazji zaistnieć. Tym razem mowa o aukcjach. Projektant mody pracujący dla marki Louis Vuitton, wokalista i producent muzyczny w jednej osobie otworzył wirtualny dom aukcyjny Joopiter.

Pharrell Williams wkracza na rynek aukcyjny

Pozostało 93% artykułu
Aukcje
Słynny dom aukcyjny padł ofiarą hakerów. Dane klientów-miliarderów zagrożone
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Aukcje
Ulubiony sweter księżnej Diany sprzedany. Cena 14 razy wyższa niż oczekiwano
Aukcje
Skarby z kolekcji Rothschildów idą pod młotek. Były ukryte przez ponad sto lat
Aukcje
Rekordowa aukcja pamiątek po Freddie'em Mercurym. Słynny rękopis sprzedany
Aukcje
Wielka aukcja pamiątek po liderze Queen. „Zdecydowałam, muszę sprzedać wszystko”