TAG Heuer Monaco „Racing Blue” Limited Edition: zegarek do kwadratu

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych sportowych zegarków w historii doczekał się nowej wersji. To hołd dla francuskich samochodów wyścigowych sprzed stu lat.

Publikacja: 31.07.2023 17:35

TAG Heuer Monaco „Racing Blue” Limited Edition

TAG Heuer Monaco „Racing Blue” Limited Edition

Foto: Materiały prasowe

Popularne amerykańskie porzekadło powiada: w świecie pełnym róż, miej odwagę być słonecznikiem. Trudno o lepsze zdanie, które bardziej pasowałoby w tym przypadku. Są bowiem zegarki, i jest też TAG Heuer Monaco. To zapewne jeden z najbardziej rozpoznawalnych zegarków sportowych. Zawdzięcza to bezkompromisowości projektantów, którzy postawili na kanciastość zamiast obłości.

TAG Heuer Monaco „Racing Blue” LE: limitowana edycja klasycznego chronografu 

TAG Heuer Monaco pojawił się w 1969 roku (wówczas firma nazywała się po prostu Heuer), nazwa modelu nawiązywała do słynnego wyścigu Formuły 1. Gdy zadebiutował, był sensacją: Heuer stworzył pierwszy automatyczny chronograf z kwadratową kopertą. Monaco błyskawicznie stał się legendarny. Steve McQueen wykorzystał zegarki Heuera na planie głośnego filmu „Le Mans” z 1971 roku.

Czytaj więcej

Omega Seamaster 300M „Paris 2024” Special Edition: czas na igrzyska

W połowie lat 70. Monaco przestał być produkowany, ale niesłabnące zainteresowanie tym modelem skłoniło szwajcarską firmę do wznowienia produkcji w 2003 roku. Całkowicie zmieniono mechanizm napędzający zegarek, niezmienna pozostała forma, czyli charakterystyczna kwadratowa koperta, która stała się symbolem zegarka sportowego innego niż wszystkie.

Materiały prasowe

W ostatnich 20 latach TAG Heuer pokazał wiele wersji swojego bestsellerowego zegarka. W tym roku dostaliśmy kolejną. To wersja „Racing Blue” Limited Edition.

Co ją wyróżnia? Motywem przewodnim w tym wypadku jest „Racing Blue”, kolor historycznie związany z francuskimi zespołami startującymi w wyścigach samochodowych, w szczególności – z Bugatti.

W okresie międzywojennym obowiązywał bowiem prosty podział, zgodnie z którym Brytyjczycy ścigali się w samochodach w kolorze ciemnozielonym (British Racing Green), Francuzi – w błękitnych (Bleu de France), Włosi – w czerwonych (Rosso Corsa), a Niemcy – w srebrnych. 

Materiały prasowe

Właśnie do tego klasycznego koloru nawiązuje nowy model TAG Heuer Monaco. Koperta o wymiarach 39x39 mm, wykonana z tytanu, ma klasyczny układ – dwa przyciski stopera po prawej stronie oraz koronka po lewej.

Srebrną tarczę ozdobioną szlifem słonecznym uzupełniają dwie tarczki w kolorze Racing Blue, a także kropki w tym samym kolorze, symbolizujące indeksy godzinowe. Ze srebrem i błękitem kontrastują jaskrawożółte akcenty w postaci wskazówki sekundowej oraz indeksu na godzinie 12. 

Tarczę przykrywa odporne na zarysowania szkło szafirowe o charakterystycznym układzie, wystające ponad obrys koperty. To też jeden z symboli Monaco. Z kolei wewnątrz pracuje mechanizm automatyczny kaliber 11 z rezerwą mocy wynoszącą 40 godzin. Jego pracę można obserwować przez przeszklony dekiel.

Nowy TAG Heuer Monaco to edycja limitowana do 1000 egzemplarzy.

Zegarki
Rosyjski zegarek na cześć Gagarina. Wskazówki kręcą się w nim w drugą stronę
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Zegarki
Flipperzy przejmują kolejną branżę. Magnesem są rekordowe zyski
Zegarki
Moonswatch Snoopy 'Mission to the Moonphase New Moon': czarna strona Księżyca
Zegarki
Longines HydroConquest GMT w wersji 43 mm: rozmiar ma znaczenie
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Zegarki
Omega Speedmaster Professional Moonwatch: czarno na białym