TAG Heuer Aquaracer Professional 200: specjalista na co dzień

Jeden z najbardziej znanych zegarków nurkowych doczekał się pełnoprawnej wersji na suchy ląd. Czym TAG Heuer Aquaracer Professional 200 różni się od swojego starszego brata, modelu Aquracer Professional 300?

Publikacja: 26.01.2022 17:16

Nowy TAG Heuer Aquaracer Professional 200

Nowy TAG Heuer Aquaracer Professional 200

Foto: TAG Heuer

Kolekcja Aquaracer do tej pory kojarzyła się przede wszystkim z nurkowaniem i żywiołem wody. To naturalne – mężczyźni przepadają za zegarkami nurkowymi, bo ich surowa stylistyka świetnie komponuje się z większością męskich stylizacji.

 W 2022 roku nurkowy Aquaracer Professional 300 otrzymuje wsparcie w postaci stworzonego z myślą o suchym lądzie zegarka TAG Heuer Aquaracer Professional 200. Na czym polegają główne różnice

TAG Heuer Aquaracer Professional 200: zegarek na suchy ląd

Po pierwsze – nowy model jest znacznie bardziej minimalistyczny niż jego starszy brat. To przede wszystkim zasługa bezela, pierścień wykonany został ze szczotkowanej stali szlachetnej, na którą naniesiono podziałkę. To zasadnicza różnica w stosunku do modelu 300, tam bezel ma kolorową ceramiczną wkładkę. Niezmieniony pozostał charakterystyczny kształt bezela, wciąż jest „kanciasty”.

Czytaj więcej

TAG Heuer i Porsche rozpoczynają współpracę. Oto jej efekt

Tarcze nawiązują do modelu Aquaracer Professional 300. To przede wszystkim zasługa poziomych pasów. Jednak różnic jest więcej niż podobieństw. Inne na przykład są wskazówki – w przypadku „nurkowego” Aquaracera wskazówka godzinowa jest znacznie masywniejsza od minutowej, co wynika z normy regulującej cechy zegarka nurkowego. 

TAG Heuer

W przypadku modelu Aquaracer Professional 200 wskazówki są podobnej wielkości, dzięki czemu zegarek prezentuje się znacznie lżej. Inne są też indeksy – tu mają kształt trapezów, które wypełniono Super LumiNovą. Całość przykrywa szkło szafirowe. Inne są też parametry zerarka – wodoszczelność modelu 300 określono na poziomie 300 metrów, w tym wypadku mamy o 100 metrów mniej. 

TAG Heuer

Wewnątrz zegarka pracuje mechanizm Calibre 5, z automatycznym naciągiem i rezerwą chodu wynoszącą do 42 godzin. Mechanizm przykrywa pełny dekiel ozdobiony symbolem kompasu, jak na zegarek „skory” do przygód na lądzie przystało. Oprócz modeli automatycznych dostępne też będą dwie wersje kwarcowe, różnicące się kolorem tarczy, a także detalami.

Zegarki
Rosyjski zegarek na cześć Gagarina. Wskazówki kręcą się w nim w drugą stronę
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Zegarki
Flipperzy przejmują kolejną branżę. Magnesem są rekordowe zyski
Zegarki
Moonswatch Snoopy 'Mission to the Moonphase New Moon': czarna strona Księżyca
Zegarki
Longines HydroConquest GMT w wersji 43 mm: rozmiar ma znaczenie
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Zegarki
Omega Speedmaster Professional Moonwatch: czarno na białym