Maseczka Juliette Binoche, która stanowiła element jej kostiumu w filmie „Ghost in the Shell”. Deskorolka z autografem Tony’ego Hawka. Dmuchany „Hulk Elvis” z wystawy Jeffa Koonsa w Gagosian Gallery. Komplet porcelany z motywami twórczości Keitha Haringa. Figurka KAWS z limitowanej kolekcji dla MoMA. Do tego prace cenionych polskich artystów współczesnych.

Rzadko zdarzają się aukcje, których katalog jest tak różnorodny, jak w tym przypadku – i które tak swobodnie łączą design ze sztuką współczesną. To też wyjątkowa aukcja, bo po raz pierwszy w ofercie pojawiają się kolekcjonerskie perełki ze świata, niektóre dość skandalizujące.

Deck deskorolki z autografem Tony'ego Hawka.

Deck deskorolki z autografem Tony'ego Hawka.

Materiały prasowe

Aukcja Art & Design, dostępna na platformie artinfo.pl do 11 października, organizowana jest po raz piąty. Jej kuratorką i główną organizatorką jest Ewa Mierzejewska. Tym razem na aukcję wybrała ona 87 obiekty, w tym 64 dzieła sztuki, przede wszystkim obrazy, ale nie tylko. W ofercie znalazły się też grafiki, rzeźby oraz rysunki.

Grupa The Krasnals, „Krzyk awh… too much beauty! Tribute to Edvard Munch”, z cyklu „Piękno w sztuce”

Grupa The Krasnals, „Krzyk awh… too much beauty! Tribute to Edvard Munch”, z cyklu „Piękno w sztuce”, 2012

Materiały prasowe

Do współpracy Ewa Mierzejewska zaprosiła Marka Kasperskiego, twórcę galerii Artkomis.pl, cenionego kolekcjonera sztuki pop-kultury. Na aukcję przeznaczył on 23 obiekty stanowiące odbicie jego zainteresowań: od memorabiliów przez animation art po sztukę użytkową.

Czytaj więcej

Picasso i trampki. Słynny dom aukcyjny wchodzi na rynek ubrań sportowych
Marek Okrassa, Palmy, 2022 rok

Marek Okrassa, Palmy, 2022 rok

Materiały prasowe

Podstawą katalogu aukcyjnego Art & Design 5 pozostało malarstwo. Autorami licytowanych obrazów są polscy artyści współcześni. Po raz pierwszy swoje prace na Art & Design prezentują m.in. Marek Okrassa, Urszula Tekieli, Anna Grzymała, Robert Motelski, Filip Gruszczyński, Olga Mokrzycka-Grospierre. Nie brakuje też artystów dobrze znanych na rynku aukcyjnym, takich jak Norman Leto, The Krasnals, Ivo Nikic czy Rafał Olbiński.

Jeff Koons, Hulk Elvis, nadmuchiwana postać Hulka z wystawy Koons w Gagosian Gallery w Londynie.

Jeff Koons, Hulk Elvis, nadmuchiwana postać Hulka z wystawy Koons w Gagosian Gallery w Londynie.

Materiały prasowe