Biznes stworzony przez gejsze

Kiedy Marzena Biernacka zaczyna opowiadać nieznajomym o swoim biznesie, zwykle wywołuje niezdrowe rumieńce, nerwowy chichot lub niewybredne żarty.

Publikacja: 07.01.2020 12:55

Biznes stworzony przez gejsze

Foto: Portrait of a Maiko geisha in Gion Kyoto

– Najczęściej tak reagują faceci – mówi właścicielka sklepu internetowego Plum Bum i producentka kulek gejszy – akcesorium do ćwiczenia mięśni dna miednicy. – Zwykle zbywam to żartem albo po prostu urywam rozmowę. Zresztą, dlaczego miałabym się przejmować facetami? To produkt dla kobiet!

Wiktoria Szcześniak, która od blisko roku sprzedaje prastarą wersję kuleczek – kryształowe jajeczka yoni – dodaje, że tego typu akcesoria to najlepsza recepta nie tylko na wzmocnione mięśnie macicy i brzucha, ale także  otwarcie miednicy na głębsze odczuwanie oraz przełamanie wielu blokad emocjonalnych. – To najlepszy sposób na przezwyciężenie tabu i otworzenie tej części ciała, która do tej pory była dla nas zamknięta.

""

dav

sukces.rp.pl

Marzena siedem lat temu urodziła córkę. Poród był wyjątkowo trudny, a i późniejsze dochodzenie do pełnej sprawności nie przebiegało tak, jak powinno. Nie była – i nie jest – w  tym osamotniona. W Polsce, w przeciwieństwie do takich krajów, jak Belgia czy Holandia, gdzie każda kobieta po porodzie przechodzi obowiązkową rehabilitację, na profilaktykę nie zwraca się większej uwagi.

To może prowadzić zaburzenia funkcji mięśni dna miednicy i nader wstydliwej dolegliwości – nietrzymania moczu, które już nabrało cech choroby cywilizacyjnej: dotyczy ok. 10% kobiet po 30 roku życia; zwłaszcza tych po porodach i w okresie menopauzalnym. Stąd ogromne znaczenie fizjoterapii, niezbędnej w zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu zachowawczym. Niestety, w Polsce nie kształci się personelu w tym kierunku, nie istnieją programy edukacyjne, a fizjoterapia urologiczna nie jest refundowana.

– Efekt – powszechne przekonanie, że taki już nasz los i nic się z tym nie da zrobić – mówi Szcześniak. Nic dziwnego, że szukająca pomocy Marzena zderzyła się ze ścianą.

– W końcu mieszkająca zagranicą koleżanka opowiedziała mi o kuleczkach gejszy – mówi Biernacka.

""

sukces.rp.pl

Kuleczki gejszy kojarzone są przede wszystkim z gadżetem erotycznym urozmaicającym jakość życia seksualnego i intensyfikującym doznania. W praktyce to dwie połączone ze sobą kulki, ostatnio najczęściej silikonowe, aplikowane dopochwowo, połączone sznureczkiem, który ułatwia ich aplikację i wyjmowanie. Ich pierwotną wersją są kryształowe jajeczka wykorzystywane do prastarej praktyki, która od tysięcy lat umożliwia kobietom na całym świecie utrzymanie swojej macicy w pełnym zdrowiu.

 Niestety, okazało się, że w Polsce i kulki, i jajeczka były niemal niedostępne. – Znalazłam je dopiero w sex shopie, więc trudno było liczyć na jakąkolwiek merytoryczną. – Sprzedawcę interesowało tylko jedno: wolę różowe, czy fioletowe? – wspomina Marzena.

Na poszukiwany sprzęt trafiła przypadkowo w hiszpańskiej perfumerii. – Właściwie wypatrzyła go córeczka. Podbiegła do mnie podekscytowana krzycząc: Mamo, mamo, zobacz, jakie ładne! – mówi Marzena. – Wtedy zaczęłam zgłębiać temat i postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce.

W ten sposób pięć lat temu założyła Plum Bum – firmę, która projektuje, produkuje i sprzedaje kuleczki gejszy. Zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania.

– Zaraz na początku poszłyśmy ze wspólniczką do telewizji śniadaniowej – mówi Marzena. – Po zakończonym programie nie zdążyłyśmy wyjść z budynku TVN, jak rozdzwoniły się telefony.  Nie mogłyśmy nadążyć z produkcją.

Obecnie sklep Plum Bum sprzedaje około dwóch tysięcy zestawów rocznie. Wiktoria, która jajeczka yoni znalazła na Facebooku, 8 marca tego roku uruchomiła internetowy sklep Moc Yoni. Data oczywiście nie jest przypadkowa. Można tu zaopatrzyć się nie tylko w jajeczka wykonane z kryształów ametystu, nefrytu, czy jadeitu, ale także w książki i prace artystyczne związane z seksualnością kobiet. Sądząc po komentarzach na stronach internetowych klientki są z produktu zadowolone. Lekarze zalecają jednak ostrożność i wcześniejsze konsultacje.

""

sukces.rp.pl

– Wszystko jest w porządku, jeśli nie ma zniszczeń struktury pochwy – mówi ginekolożka Ewa Gojan. – Warto też pamiętać, że rehabilitacja zaczyna się od pracy nad postawą i oddechem.

Czy kuleczki gejszy to dobry prezent dla partnerki? – To zależy od relacji w danym związku – mówi Marzena. – Jeśli partnerzy są otwarci i znają swoje potrzeby – jak najbardziej!

Sukces Story
Powrót na szczyt światowej „stolicy miliarderów”. Najbogatsi zagłosowali nogami
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Sukces Story
Rafał Olbiński: nie boję się ryzyka. Dobrze na tym wyszedłem
Sukces Story
Hermès: najbogatsza rodzina Europy. Od siodeł do luksusowych torebek i apaszek
Sukces Story
Bertrand Piccard: zbyt długo jestem na lądzie. Nowy projekt słynnego odkrywcy
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Sukces Story
Przemysław Klima: Dwie gwiazdki w przewodniku Michelin to wejście do innej ligi