Koniec mody na blond? Pora na „kosztowną brunetkę”, nowy trend w świecie fryzur

Do niedawna rzecz nie do pomyślenia: fryzury blond stają się coraz mniej popularne. Wypiera je nowy trend nazywany „kosztowną brunetką”. Na czym polega i skąd się wziął?

Publikacja: 19.11.2021 17:25

Koniec mody na blond? Pora na „kosztowną brunetkę”, nowy trend w świecie fryzur

Foto: Darren Nunis

Pandemia przyniosła wiele zmian – wygodniejsze, mniej formalne ubrania, większą troskę o własne zdrowie fizyczne i psychiczne, a także nieco bardziej swobodne podejście do pielęgnacji urody i przekonanie, że nie trzema wydawać fortuny, by o siebie zadbać.

„Kosztowna brunetka” – na czym polega nowy trend?

Balejaż, pasemka, efekt „muśnięcia słońcem”, ciepłe blondy, zimne blondy, a nawet blondy w odcieniu różowego złota – wszystkie te koloryzacje przez lata zdobiły głowy gwiazd i influenserek, którym zależało na uzyskaniu wyrazistego, „luksusowego” efektu.

Czytaj więcej

Raport: jak Polki dbają o włosy? Najbliżej nam do Bułgarek

Jesienią 2021 roku blond ustępuje miejsca nowemu trendowi. „Kosztowna brunetka” uwalnia kobiety od czasochłonnych zabiegów rozjaśniania włosów i kładzie nacisk na głębię i wielowymiarowość odcieni brązu.

Zamiast bowiem nakładania na włosy wyniszczających je farb i rozjaśniaczy, w trendzie „kosztowna brunetka” chodzi o to, aby podkreślić naturalny, ciemny kolor, a w razie potrzeby dodać mu dodatkowy wymiar odpowiednim tonowaniem.

Ułatwione zadanie mają oczywiście naturalne brunetki. Jednak Polki mieszkają pod taką szerokością geograficzną, że jesienią, z braku słońca, włosy samoistnie ciemnieją nawet blondynkom. Słoneczne refleksy znikają, odcień włosów się pogłębia. Natura nam sprzyja.

Teraz wystarczy już tylko zadbać o włosy takie, jakimi są: nieobciążone farbami, o naturalnym odcieniu. Niektóre kobiety lekko podkręcają naturalnymi farbami. 

Przykładem gwiazdy, która jako jedna z pierwszych przyczyniła się do popularyzacji mody na ciemne odcienie, była modelka Hailey Bieber – naturalna szatynka. Jak sama przyznała, w trakcie pandemii pozwoliła odrosnąć włosom, co wydobyło ich naturalny kolor. Zrezygnowała z farbowania odrostów. Zamiast tego, przyłożyła się do zadbania o kondycję włosów. Efekt? Hailey Bieber chwaliła się lśniącymi, zdrowymi włosami, mieniącymi się odcieniami brązów i ciemnych blondów. 

Jak uzyskać efekt „kosztownej brunetki”?

Inną gwiazdą, która odważnie pokazywała się w ostatnich miesiącach z brązowymi odrostami, była aktorka Blake Lively. Fani serialu kojarzą ją jako słoneczną blondynkę z serialu „Plotkara”. Wiele Polek ma identyczny odcień który – w ich przekonaniu – jest niezbyt ciekawy. Tymczasem wystarczy minimum środków, aby osiągnąć luksusowy, wielowymiarowy efekt, który będzie pasował do danej karnacji.

Jak to się stało, że „kosztowna brunetka” stała się tak popularna? Odświeżanie koloru i stworzenie nonszalanckiego efektu „muśnięcia słońcem” zabiera czas, niekiedy też wymaga też niemałych umiejętności. W takiej sytuacji nie pozostawało nic innego, jak oddanie się w ręce profesjonalisty.

Co prawda część kobiet również w czasie lockdownu nie chciała rezygnować z blondów, eksperymentowały więc z koloryzacjami w domu. Jednak całkiem spora grupa pozwoliła włosom spokojnie odrosnąć i przypomnieć sobie, jaki jest ich naturalny kolor. Sezon jesienno-zimowy 2021 roku należy właśnie do nich.

Pandemia przyniosła wiele zmian – wygodniejsze, mniej formalne ubrania, większą troskę o własne zdrowie fizyczne i psychiczne, a także nieco bardziej swobodne podejście do pielęgnacji urody i przekonanie, że nie trzema wydawać fortuny, by o siebie zadbać.

„Kosztowna brunetka” – na czym polega nowy trend?

Pozostało 91% artykułu
Styl
Jak przetrwać upały? Innowacyjna tkanina, która chłodzi, może być przełomem
Styl
Pierpaolo Piccioli odchodzi z Valentino. To on uratował słynny włoski dom mody
Styl
Rośnie fala „przyjaznych oszustw” w e-sklepach. To problem przed Black Friday
Styl
Barbara M. Roberts, czyli Barbie. Kto wymyślił najsłynniejszą lalkę świata?
Materiał Promocyjny
Mazda CX-5 – wszystko, co dobre, ma swój koniec
Styl
Jak się ubrać na koronację króla? Karol III zmienia wielowiekowe zasady
Materiał Promocyjny
Branża bankowa gorszy okres ma za sobą