Virginie Viard, wieloletnia współpracowniczka Karla Lagerfelda i jego następczyni na stanowisku dyrektora kreatywnego Chanel, po roku pracy coraz pewniej radzi sobie u sterów słynnego francuskiego domu mody. Dowodem może być intrygujący film oraz sesja zdjęciowa, promujące kolekcję na jesień/zimę 2021/2022 i zaprezentowane dziś w ramach paryskiego tygodnia mody i w społecznościowych kanałach marki. Do pracy nad nimi Viard zaprosiła duet cenionych holenderskich fotografów – Inez & Vinoodh.

Czytaj też: Hipnotyzujący pokaz Valentino: bardzo wysokie krawiectwo

Fotografowie znani są m.in. ze współpracy z Diorem, Louis Vuitton czy Kanye Westem. Również w przypadku sesji dla Chanel duet nie mógł narzekać na brak gwiazd stojących po drugiej stronie obiektywu. Wzięły w niej udział gwiazdy współczesnych wybiegów, takie jak Lola Nicon, Vivienne Rohner, Mahany Pery, Louise de Chevigny, Abby Champion, Malika Louback i Rebecca Leigh Longendyke.

Autopromocja
Nowość!

Trzy dostępy do treści rp.pl w ramach jednej prenumeraty

ZAMÓW TERAZ

W swojej pracy fotografowie położyli nacisk na zaprezentowanie uwielbianych przez Viard kontrastów materiałów, tekstur czy objętości. „Ta kolekcja to mieszanka dwóch wpływów: atmosfery wypoczynku na nartach, którą uwielbiam, oraz koncepcji paryskiego szyku od lat 70. XX wieku do dziś”  – powiedziała Viard. Te wpływy widać w poszczególnych elementach, takich jak kombinezony narciarskie, kurtki puchowe, płaszcze w jodełkę czy eleganckie garnitury z lureksu.

„Dziś niektóre z projektów przypominają mi o Stelli Tennant i sposobie, w jaki nosiła nasze ubrania, to było bardzo w stylu Chanel” – powiedziała Viard, nawiązując do zmarłej w grudniu modelki, ulubienicy Karla Lagerfelda. Ducha legendarnego projektanta można dostrzec też w 10-minutowym filmie. „[Przy pracy] myślałam o pokazach, o których opowiadał mi Karl, w czasach, gdy modelki przed pokazami ubierały się i malowały samodzielnie” – podkreśliła. Efekt końcowy można obejrzeć w filmie poniżej: