Lewis Hamilton wygrał Grand Prix Turcji i zapewnił sobie siódmy tytuł mistrzowski, wyrównując rekord należący dotychczas do Michaela Schumachera. Oprócz tytułu jednego z najlepszych kierowców w historii Formuły 1 Hamilton w ostatniej dekadzie zapracował też na miano jednego z najbardziej stylowych sportowców świata, będąc w świecie wyścigów ambasadorem wzbudzającego kontrowersje, autorskiego podejścia do streetwearu.

Styl Lewisa Hamiltona: wyścigi i streetwear

Hamilton przebył długą drogę od siermiężnych strojów stworzonych dla swojej drużyny do ukształtowania własnego stylu.

Czytaj też: Jakie zegarki noszą najlepsi tenisiści świata?

Dziś Hamilton regularnie widywany jest na pokazach Versace czy Missoni, chętnie sięga po wyraziste i kolorowe garnitury tych marek, okazałą biżuterię czy wyraziste logotypy. Eklektycznemu stylowi kierowcy trudno przypiąć jedną etykietę, co widać zresztą w efektach jego trwającej od kilku lat współpracy z marką Tommy Hilfiger.

Hamilton sięga chętnie nie tylko po streetwearową estetykę, wyraziste wzory marynarek czy rzucające się w oczy logotypy. Kierowca od kilku lat jest też weganinem, co znalazło odzwierciedlenie w kolekcji TommyxLewis na wiosnę 2020, stworzonej z wegańskich, etycznie pozyskanych materiałów. Hamilton od lat jest też ambasadorem innej marki – szwajcarskiej manufaktury IWC, z którą przygotował kilka limitowanych edycji zegarków.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez IWC Schaffhausen (@iwcwatches)

Najlepszym przewodnikiem po stylu Hamiltona jest jego konto na Instagramie, obserwowane przez ponad 20 milionów użytkowników. Mistrz świata chętnie sięga po ubrania  projektantów o ugruntowanej pozycji, ale też tych, których znaczenie dopiero rośnie – jak w przypadku Herona Prestona, współpracującego m.in. z Kanye Westem i Virgilem Ablohem, którego barwny styl wydaje się wręcz stworzony dla Hamiltona.

null

Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Lewis Hamilton (@lewishamilton)