Książę Karol na rynku mody. To jego pierwsza kolekcja

Książę Karol słynął dotąd z konserwatywnego stylu. Tą kolekcją kapsułową zaskoczył wszystkich. Oto „cottagecore” w najbardziej ekskluzywnym i zrównoważonym ekologicznie wydaniu

Publikacja: 13.11.2020 13:50

Książę Karol na rynku mody. To jego pierwsza kolekcja

Foto: Yoox Net a Porter/ Mike Wilkinson

Jeśli chodzi o styl brytyjskiej rodziny królewskiej, to zazwyczaj najwięcej zainteresowania wzbudzają kreacje kobiet, które – jak księżna Diana – stają się ikonami mody swoich czasów.

Pałacowy cottagecore: książę Karol prezentuje swoją pierwszą kolekcję

Mężczyźni nie zostają jednak w tyle, jeśli chodzi o fascynację praktycznymi i estetycznymi aspektami stroju. Przykładem może być książę Karol, pionier popularnego dziś trendu cottagecore. Karol, od dawna znany z zamiłowania do zrównoważonej, klasycznej i ponadczasowej mody, który przygotował niedawno specjalną kolekcję kapsułową.

Czytaj też: Księżna Diana: ikona stylu powraca dzięki serialowi Netflixa

Jej stworzenie było możliwe dzięki współpracy wspierającej edukację artystów fundacji księcia, The Prince’s Foundation, z Yoox Net-a-Porter, platformą sprzedażową, do której należy m.in. marka Mr. Porter. Do pracy nad kolekcją zaproszono dziesięcioro studentów z Włoch i Wielkiej Brytanii, którzy wspólnie stworzyli projekt Modern Artisan.

W skład kolekcji, łączącej wiedzę o ekologicznym pozyskiwaniu materiałów z klasycznym, wymagającym setek godzin pracy rzemiosłem, wchodzi osiem elementów dla mężczyzn, m.in. golf w kolorze kości słoniowej, wełniane granatowe spodnie, kurtka z kaszmiru, koszula z organicznej bawełny czy prążkowany cardigan, które – jak zauważa Rachel Tashjian z „GQ” – „równie dobrze wyglądałyby na księciu Karolu, jak i na każdym młodym hipsterze”.

Zaprojektowana we Włoszech i wyprodukowana w Wielkiej Brytanii kolekcja trafiła do sprzedaży w tym tygodniu. Ceny zaczynają się od 510 funtów (ok. 2500 zł), a za najdroższą kurtkę trzeba zapłacić 1250 funtów (ok. 6250 zł).

Styl
Pierpaolo Piccioli odchodzi z Valentino. To on uratował słynny włoski dom mody
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Styl
Rośnie fala „przyjaznych oszustw” w e-sklepach. To problem przed Black Friday
Styl
Barbara M. Roberts, czyli Barbie. Kto wymyślił najsłynniejszą lalkę świata?
Styl
Jak się ubrać na koronację króla? Karol III zmienia wielowiekowe zasady
Styl
„Rośliny niezłomne”. Chwasty gwiazdami słynnej wystawy ogrodniczej w Londynie