W tym roku możliwości aktywności fizycznej zostały mocno ograniczone z powodu pandemii. To jeden z głównych powodów, dla których wzrosła popularność jogi, która może być także dobrym sposobem łagodzenia psychologicznych konsekwencji pandemii. W czerwcu 2020 roku o rosnącym znaczeniu praktykowania jogi w czasach po koronawirusie przypomniała nawet Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Ile kosztuje mata do jogi Louis Vuitton?

Mata do jogi, podobnie jak designerskie maseczki czy specjalne futerały na żel antybakteryjny, stała się jednym z symboli ostatnich miesięcy. W maju 2020 roku firma Million Insights opublikowała raport, z którego wynika, że wartość całego rynku mat będzie wzrastać w najbliższych latach o 5.8% i wyniesie w 2025 roku ponad 17 miliardów dolarów. Nic dziwnego, że o segment walczą również marki luksusowe.

Czytaj też: Fałszerze torebek Louis Vuitton wymyślili oszustwo idealne

Louis Vuitton zaprezentował właśnie matę do jogi w ramach oferty świątecznej. Beżowa mata o rozmiarze 180 x 66 cm zdobiona jest srebrnym monogramem marki i wyposażona w złote klamry, skórzane paski do jej spięcia oraz długi odpinany uchwyt do przenoszenia.

Dodatkowo klient (lub klientka) otrzymuje niewielką przywieszkę bagażową, również zdobioną słynnym monogramem, w której znalazły się dwie przegródki na gotówkę i karty kredytowe. Cena całego kompletu to 1600 euro (ok. 7300 zł).