Jak zabrać się do ratowania świata? Odpowiedzi na to pytanie szuka Marcin Dorociński w serii autorskich podcastów „Pod prąd”, przygotowanej we współpracy z Oplem. Aktor, znany z głośnych ról w takich produkcjach jak „Róża” czy „Jack Strong”, chce dyskutować m.in. o konsumpcjonizmie, wpływie diety człowieka na środowisko naturalne, a także o przyszłości motoryzacji.

O czym będzie podcast Marcina Dorocińskiego?

W pierwszym odcinku podcastu Dorociński rozmawia z Vieniem. Warszawski raper w ostatnich latach zapracował na miano eko-buntownika, a w programie opowiada m.in. o zdrowym odżywianiu, ograniczaniu używania plastiku czy wegetarianizmie.

Czytaj też: Oto pierwszy w historii elektryczny Rolls-Royce

W części drugiej podcastu, zatytułowanej „Ładujemy się w przyszłość”, prezes Fundacji Promocji Samochodów Elektrycznych Marcin Korolec obala stereotypy na temat elektryków, przybliżając praktyczną stronę posiadania takiego auta.

Pozostali rozmówcy podcastu to profesor Piotr Skubała, ekolog, etyk środowiskowy i aktywista klimatyczny, który powie jak ograniczać ślad węglowy dzięki zmianom codziennych nawyków, oraz Paulina Górska, socjolożka i blogerka, która wyjaśni, jaki rodzaj walki z nadmierną konsumpcją jest utopijny, a jaki jest w zasięgu każdego z nas.

Podcast Marcina Dorocińskiego jest częścią kampanii promocyjnej nowych elektrycznych modeli Opla – hybrydowych SUV-ów „plug-in” Grandland X Hybrid i Hybrid4 oraz w pełni elektrycznej Corsy-e.

Do końca przyszłego roku Opel będzie miał w ofercie dziewięć zelektryfikowanych pojazdów, a cała gama niemieckiej marki ma zostać zelektryfikowana do końca 2024 roku. Podcastów Dorocińskiego można odsłuchać na stronie Żyj pod prąd oraz na platformach SoundcloudSpotify oraz Youtube.