Oto pierwsza w historii kolekcja Nike’a dla kobiet w ciąży

Do udziału w nowej kampanii reklamowej Nike zaprosił ponad 30 wpływowych ambasadorek z całego świata

Publikacja: 02.09.2020 16:46

Fot: Nike

Fot: Nike

Foto: Fot: Nike

Kolekcje ubrań dla kobiet w ciąży rzadko znajdują się w sercu oferty marek sportowych. Wśród gigantów tylko Reebok rok temu zadebiutował linią Reebok Maternity, ale dołączenie kolejnych firm do walki o ten fragment rynku wydaje się być tylko kwestią czasu. Dowodzi tego najnowsza kolekcja Nike przygotowana dla kobiet w ciąży.

Czytaj też: Nadchodzi eksplozja popularności makijażu dla mężczyzn

Nike i nowa kolekcja ubrań dla kobiet w ciąży

Nike (M) to kolekcja stworzona dla kobiet ciężarnych, która trafi do wybranych sklepów firmy 17 września. Znajdą się w niej m.in sweter, „tank top” czy legginsy, zaprojektowane i testowane we współpracy z niemal trzydziestoma zawodniczkami współpracującymi z marką Nike.

Prace nad kolekcją trwały 3 lata. Rok zajęło znalezienie odpowiednich materiałów, z których uszyte zostały ubrania. To kolejny projekt Nike’a, w ramach którego mocno akcentuje się zrównoważoną ekologicznie politykę. Większość (od 78 do 88% w każdym z produktów) poliestru wykorzystanego do produkcji ubrań pozyskano z recyklingu.

""

Fot: Nike

sukces.rp.pl

Moda ciążowa Nike dla kobiet aktywnych

Nike cały czas pracuje z matkami-ambasadorkami (jak Serena Williams czy Maria Szarapowa), jednak firma nie uniknęła w ostatnich miesiącach kontrowersji, związanych z przygotowanymi dla nich kontraktami. Amerykańska biegaczka Alysia Montano ujawniła w „New York Timesie”, że musiała prowadzić z Nike spór prawny, o wypłatę pensji w czasie ciąży.

Inna zawodniczka z USA, Kara Goucher, musiała wstrzymać się z ogłoszeniem ciąży do Dnia Matki, odczuwała również naciski ze strony firmy, by wzięła udział w zawodach już 3 miesiące po urodzeniu dziecka.

W odpowiedzi na zarzuty Nike ogłosiło wprowadzenie nowej polityki dla matek, zakładającą m.in wydłużenie 12-miesięcznego okresu ochronnego do 18 miesięcy, w tym – 10 miesięcy po porodzie.

Styl
Pierpaolo Piccioli odchodzi z Valentino. To on uratował słynny włoski dom mody
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Styl
Rośnie fala „przyjaznych oszustw” w e-sklepach. To problem przed Black Friday
Styl
Barbara M. Roberts, czyli Barbie. Kto wymyślił najsłynniejszą lalkę świata?
Styl
Jak się ubrać na koronację króla? Karol III zmienia wielowiekowe zasady
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Styl
„Rośliny niezłomne”. Chwasty gwiazdami słynnej wystawy ogrodniczej w Londynie