Kolekcje ubrań dla kobiet w ciąży rzadko znajdują się w sercu oferty marek sportowych. Wśród gigantów tylko Reebok rok temu zadebiutował linią Reebok Maternity, ale dołączenie kolejnych firm do walki o ten fragment rynku wydaje się być tylko kwestią czasu. Dowodzi tego najnowsza kolekcja Nike przygotowana dla kobiet w ciąży.

Czytaj też: Nadchodzi eksplozja popularności makijażu dla mężczyzn

Nike i nowa kolekcja ubrań dla kobiet w ciąży

Nike (M) to kolekcja stworzona dla kobiet ciężarnych, która trafi do wybranych sklepów firmy 17 września. Znajdą się w niej m.in sweter, „tank top” czy legginsy, zaprojektowane i testowane we współpracy z niemal trzydziestoma zawodniczkami współpracującymi z marką Nike.

Prace nad kolekcją trwały 3 lata. Rok zajęło znalezienie odpowiednich materiałów, z których uszyte zostały ubrania. To kolejny projekt Nike’a, w ramach którego mocno akcentuje się zrównoważoną ekologicznie politykę. Większość (od 78 do 88% w każdym z produktów) poliestru wykorzystanego do produkcji ubrań pozyskano z recyklingu.

""

Fot: Nike

sukces.rp.pl

Moda ciążowa Nike dla kobiet aktywnych

Nike cały czas pracuje z matkami-ambasadorkami (jak Serena Williams czy Maria Szarapowa), jednak firma nie uniknęła w ostatnich miesiącach kontrowersji, związanych z przygotowanymi dla nich kontraktami. Amerykańska biegaczka Alysia Montano ujawniła w „New York Timesie”, że musiała prowadzić z Nike spór prawny, o wypłatę pensji w czasie ciąży.

Inna zawodniczka z USA, Kara Goucher, musiała wstrzymać się z ogłoszeniem ciąży do Dnia Matki, odczuwała również naciski ze strony firmy, by wzięła udział w zawodach już 3 miesiące po urodzeniu dziecka.

W odpowiedzi na zarzuty Nike ogłosiło wprowadzenie nowej polityki dla matek, zakładającą m.in wydłużenie 12-miesięcznego okresu ochronnego do 18 miesięcy, w tym – 10 miesięcy po porodzie.