Tempo życia codziennego z każdym rokiem coraz bardziej przyspiesza, przez co ilość czasu wolnego nieustannie ulega skróceniu. Dlatego też te cenne chwile bez dzieci czy obowiązków zawodowych warto spędzić w najmożliwiej pożyteczny sposób, który jednocześnie pozwoli w pełni się zrelaksować. Czytanie książek to jedna z najbardziej wartościowych metod na zagospodarowanie czasu tylko dla siebie. Regularne czytanie niesie ze sobą szereg korzyści, o których warto wiedzieć.

Czytanie książek stymuluje umysł

Zbawienny wpływ czytania literatury na ludzki umysł nie podlega żadnym wątpliwościom. Człowiek w ciągu całego swojego życia nie przestaje się rozwijać, choć z wiekiem poziom stymulacji wielu obszarów mózgowych przychodzi z większym trudem, na co wpływ ma malejąca liczba połączeń nerwowych. Czytanie książek pomaga zachować jasność umysłu i korzystnie wpływa na pamięć oraz koncentrację. Ponadto osoby, które często sięgają po książki posiadają bogaty zasób słownictwa, nie mają większych problemów z ortografią czy formułowaniem dłuższych wypowiedzi. Książki pozwalają lepiej wykorzystywać potencjał ludzkiego umysłu i spowolnić procesy jego obumierania.

Czytanie książki jako forma relaksu

Regeneracja umysłu po ciężkim dniu pełnym wrażeń jest niezwykle istotna dla jego prawidłowego funkcjonowania, o czym w ferworze codziennych obowiązków coraz więcej z nas zapomina. Odpoczynek i chwila dla siebie to ogromny luksus, który warto wykorzystać w najlepszy dla siebie sposób. Czytanie książek przyczynia się do zredukowania poziomu stresu, zwłaszcza gdy lektura należy do lekkich i przyjemnych.

Taka z pewnością jest seria powieści od E.L. James, czyli pakiet „Pięćdziesiąt twarzy Greya” (https://tantis.pl/pakiet-piecdziesiat-twarzy-greya-p820514.html), w skład którego wchodzą również „Ciemniejsza strona Greya”, „Nowe oblicze Geya” oraz „Grey. Pięćdziesiąt twarzy Greya oczami Christiana”. Choć od daty premiery ostatniej książki z serii najbardziej poczytnych powieści erotycznych w historii minęło ponad 5 lat, to wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Co prawda „Pięćdziesiąt twarzy…” ciężko nazwać arcydziełem literatury światowej, to doskonale działa na poprawienie humory czy podkręcenie gorącej atmosfery w sypialni.

Czytanie książek wzbogaca wyobraźnię

Oglądanie filmów i seriali jest dzisiaj dziecinnie proste z uwagi na kolejne serwisy streamingowe, jednak percepcja obrazu i dźwięku nie wzbogaca wyobraźni choć w połowie tak dobrze jak literatura. Czytanie książek zmusza umysł do bardziej wytężonej pracy i stymuluje obszary mózgu odpowiadające za abstrakcyjne myślenie. Jest to umiejętność równie cenna jak zdolność do myślenia analitycznego, przyczynowo-skutkowego tak cenionego przez „ścisłowców”. W życiu codziennym niezwykle ważna jest równowaga, a czytanie powieści czy opowiadań działa uspokajająco i kojąco na zmysły.

Materiał Promocyjny