Duży sukces polskiej projektantki. Trafiła na prestiżową listę. „Odkrycie roku”

Marka stworzona przez Magdę Butrym od kilku lat konsekwentnie podbija social media, a ubrania stworzone przez Polkę noszą gwiazdy. Ten sukces został zauważony: marka Magda Butrym trafiła na prestiżową listę Lyst Index jako jedno z odkryć 2023 roku.

Publikacja: 20.04.2023 10:01

Ubrania i dodatki projektu Magdy Butrym noszą słynne gwiazdy – choćby Rihanna, Lady Gaga czy Anna Ta

Ubrania i dodatki projektu Magdy Butrym noszą słynne gwiazdy – choćby Rihanna, Lady Gaga czy Anna Taylor-Joy.

Foto: Magda Butrym/Instagram

O marce pochodzącej ze Śląska Magdy Butrym robi się coraz głośniej. Fakt ten nie uszedł uwadze autorom opiniotwórczego raportu The Lyst Index, będącego swoistym barometrem świata mody.

Polska projektantka znalazła się w gronie trzech wschodzących gwiazd branży, które warto obserwować. Razem z Butrym wyróżniono także nowojorską markę Khaite oraz znany belgijski dom mody Ann Demeulemeester.

Kim jest Magda Butrym? Jej ubrania nosi Hailey Bieber i Kim Kardashian

Marka Magdy Butrym na dobre zadomowiła w garderobach gwiazd i miłośniczek mody z całego świata. Jej kreacje regularnie pojawiają się na czerwonych dywanach – i nie tylko.

Czytaj więcej

„Rosyjska Zara” pokazała pierwszą kolekcję ubrań. Tak ma się nosić klasa średnia

Lista gwiazd, które widziano w projektach Butrym jest długa. Wymieńmy chociażby Andie MacDowell, Jennifer Lopez, Pamelę Anderson, Jennifer Lawrence, Natalie Portman, Kim Kardashian, Rihannę i Lady Gagę czy takie idolki młodego pokolenia jak modelkę Hailey Bieber, znaną z serialu „Euforia” Sydney Sweeney czy Lilly Collins, gwiazdę „Emily w Paryżu”.

Raport Lyst Index tworzą analitycy popularnej sklepu internetowego Lyst. Przygotowane co kwartał podsumowanie uchodzi za jeden z najważniejszych wskaźników popularności marek luksusowych. Raport ujmuje między innymi 20 marek, które w kończącym się kwartale cieszą się największą popularnością.

Autorzy raportu stworzyli też specjalną sekcję, w której sygnalizują, które z mniejszych marek notują dynamiczny wzrost popularności. W pierwszym kwartale 2023 roku znalazła się wśród nich Magda Butrym. Najbardziej poszukiwanym produktem jej projektu okazała się sukienka mini w kwiaty.

Autorzy raportu zwrócili też uwagę na to, że do wzrostu popularności polskiej marki przyczyniło się niedawne wypuszczenie do sprzedaży torebki „Magda”. Wszystko to złożyło się na wzrost wyszukań produktów Magdy Butrym aż o 76 procent w porównaniu z poprzednim okresem.

Oprócz Magdy Butrym do raportu Lysta w segmencie wschodzących gwiazd świata mody trafiły także dwie inne marki: Ann Demeulemeester i Khaite. Żadnej z nich jednak nie udało się zdobyć tak imponującego wyniku, jak polskiej marce.

Fakt, że projekty Magdy Butrym podbiły serca gwiazd muzyki i Hollywood wynika z charakterystycznego stylu, jaki wypracowała projektantka. Jej kreacje są świetnie skrojone, zmysłowe i podkreślają kobiecą figurę.

Znakami rozpoznawczymi Butrym są kobiece, nierzadko śmiałe kroje, żywe kolory i kwiatowe motywy w postaci printów i marszczeń. Butrym projektuje całą gamę produktów: od sukienek poprzez garnitury aż po kostiumy kąpielowe, biżuterię, obuwie i akcesoria. Nie są to tanie wyroby – ceny kreacji wieczorowych sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Magda Butrym – kobiecość, elegancja i kolor nigdy nie wyjdą z mody

Magda Butrym urodziła się w 1985 roku w Zabrzu. Kształciła się w warszawskiej Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Zanim w 2014 roku założyła markę sygnowaną jej własnym imieniem i nazwiskiem, pracowała jako stylistka w TVP i projektantka w należącej do Joanny Przetakiewicz marce La Mani. Wcześniej krótko funkcjonowała też poprzednia marka Butrym, Portofino, którą jednak projektantka szybko zamknęła.

Jedną z gwiazd, dzięki którym Butrym zyskała międzynarodową sławę, jest Kim Kardashian. W 2014 roku celebrytka wystąpiła w reality show „Z kamerą u Kardashianów" w skórzanej spódnicy projektu Polki.

Dziś ubrania polskiej projektantki można kupić na takich renomowanych platformach sprzedażowych jak Net-a-Porter czy My Theresa. Polka ma również własny sklep internetowy, w którym nowe kolekcje wyprzedają się na pniu.

O marce pochodzącej ze Śląska Magdy Butrym robi się coraz głośniej. Fakt ten nie uszedł uwadze autorom opiniotwórczego raportu The Lyst Index, będącego swoistym barometrem świata mody.

Polska projektantka znalazła się w gronie trzech wschodzących gwiazd branży, które warto obserwować. Razem z Butrym wyróżniono także nowojorską markę Khaite oraz znany belgijski dom mody Ann Demeulemeester.

Pozostało 89% artykułu
Moda
Europejska ojczyzna mody na równi pochyłej. Zamknięto 17 tysięcy butików
Moda
Słynna brytyjska marka w tarapatach. Przegrała z modą na „cichy luksus”?
Moda
Victoria’s Secret wraca z pokazami „aniołków”. Koniec kryzysu słynnej marki?
Moda
Drżeli przed nimi giganci. Słynna marka trafi na sprzedaż? Koniec dobrej passy
Moda
Kraj, który się uzależnił od fast fashion. Kupują 2 razy więcej niż średnia w UE