Aktualizacja: 21.11.2024 16:22 Publikacja: 05.04.2024 09:42
Jessica Serfaty i Leonardo Maria del Vecchio, spadkobierca fortuny twórcy włoskiego koncernu EssilorLuxottica.
Foto: ANDREA MEROLA/PAP/EPA
Na tegorocznej liście „Forbes” znalazła się również wąska grupa młodych miliarderów. Analiza majątków tych osób pokazuje zaskakującą prawidłowość: wszyscy miliarderzy z listy „Forbesa” w wieku 30 lat i młodsi odziedziczyli swoje majątki.
Dominika Nowak przez 10 lat pracowała dla czołowych marek we Włoszech jako projektantka butów. „Po latach pracy w tym kraju uznałam, że mam wiedzę i doświadczenie, by opowiedzieć swoją własną historię” – mówi twórczyni marki Vanda Novak.
Gdy wracam do miast w Europie, które znam, mam wrażenie, że są one statyczne w porównaniu z tym, co dzieje się w Dubaju – mówi Agata Kurzela, polska architektka od lat mieszkająca i pracująca w Dubaju.
Françoise Bettencourt Meyers już nie jest najbogatszą kobietą na świecie – twierdzą autorzy zestawień najbardziej zamożnych ludzi. Tytuł ten przejęła od niej Amerykanka Alice Walton, dziedziczka wielkiej rodzinnej fortuny.
Generacja Z oraz milenialsi przyczyniają się do powstania nowego rodzaju milionerów. Co ich wyróżnia? Przede wszystkim – źródło bogactwa, którym w tym przypadku są kryptowaluty. O błyskawicznym rozwoju zjawiska kryptomilionerów piszą analitycy firmy Henley & Partners, a o zainteresowaniu młodych ludzi inwestycjami w kpypto – wielu innych ekspertów.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Pokolenie Z odrzuca tradycyjną definicję sukcesu. Młodzi ludzie wolą realizować drobne cele w życiu niż definiować poważne „kamienie milowe” w sferze kariery czy życia osobistego – twierdzą eksperci zajmujący się analizą trendów i zjawisk społecznych.
21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Naukowcy z Uniwersytetu SWPS przeprowadzili analizy, w których przyjrzeli się codziennej życzliwości w Polsce. W raporcie z badania napisano m.in. o tym, od czego zależy jej poziom.
Malala Yousafzai i Jennifer Lawrence promują film dokumentalny „Bread & Roses”, który ukazuje życie afgańskich kobiet pod rządami talibów. Przejmujące historie bohaterek, które stawiając opór reżimowi, ryzykowały własne życie, można będzie obejrzeć od jutra na jednej z platform streamingowych.
Z okazji święta narodowego Monako księżna Charlene zaprezentowała na serdecznym palcu pierścionek zaręczynowy.
Redakcja znanego na całym świecie słownika Cambridge wybrała słowo 2024 roku. Zdaniem ekspertów jego popularność pokazuje rosnącą w społeczeństwach popularność afirmacji.
Kate Bush, 66-letnia brytyjska wokalistka i autorka tekstów, ma szansę na pierwszą w karierze nagrodę Grammy. Czekała na ten moment 30 lat. W jakich kategoriach została nominowana?
Znamy wyniki konkursu World’s Best Vineyards 2024. W tym roku tytuł najpiękniejszej winiarni na świecie trafił do Bodegas de los Herederos del Marqués de Riscal w Hiszpanii.
Spowolnienie na rynku dóbr luksusowych sprawia, że czołowe marki poszukują dla siebie nowych, lukratywnych nisz. Czy okażą się tak atrakcyjne jak chcieliby tego potentaci branży luksusowej?
Jej aktorstwo to gra na nerwach. 71-letnia Isabelle Huppert specjalizuje się w rolach neurotyczek i morderczyń. Przyznaje, że interesują ją mrok i przemoc, jakie ludzie w sobie noszą. Właśnie obchodzi 50-lecie pracy artystycznej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas