Jeff Bezos ruszył na zakupy. Kolejna posiadłość w „bunkrze miliarderów”

Jeff Bezos znalazł się na trzecim miejscu listy najbogatszych ludzi świata magazynu „Forbes”, ustępując jedynie Bernardowi Arnaultowi i Elonowi Muskowi. Twórca Amazona od pewnego czasu inwestuje w nieruchomości. Właśnie kupił kolejną posiadłość na wyspie zwanej „bunkrem miliarderów”. To ulubiona enklawa ludzi bardzo zamożnych.

Publikacja: 03.04.2024 17:34

Jeff Bezos w 2021 roku zrezygnował z funkcji CEO w firmie Amazon, którą stworzył w 1994 roku.

Jeff Bezos w 2021 roku zrezygnował z funkcji CEO w firmie Amazon, którą stworzył w 1994 roku.

Foto: Robert Perry: Bloomberg Finance LP

Jeff Bezos, który w tegorocznej edycji listy najbogatszych ludzi świata magazynu „Forbes” zajął trzecie miejsce, z majątkiem wycenianym na 194 miliardy dolarów, od kilku lat nie prowadzi już firmy Amazon – w 2021 roku zrezygnował z funkcji CEO i skupił się na innych swoich przedsięwzięciach, między innymi na gazecie „Washington Post” i Blue Origin, firmie zajmującej się lotami kosmicznymi.

Ma też więcej czasu na inwestycje, także w nieruchomości. Upatrzył sobie „bunkier miliarderów” – ekskluzywną wyspę zamieszkaną przez ludzi bardzo bogatych. Właśnie kupił kolejną nieruchomość na tej wyspie.

Jeff Bezos inwestuje: nr 3 na liście najbogatszych ludzi świata według „Forbesa”

Jeff Bezos, twórca firmy Amazon, kupił już trzecią posiadłość na wyspie Indian Creek na Florydzie — informuje „Bloomberg”. Sąsiadami Bezosa są między innymi Ivanka Trump, piosenkarz Julio Iglesias, gwiazda futbolu amerykańskiego Tom Brady czy słynny DJ David Guetta. Co przyciąga bardzo zamożne osoby do tego zakątka Florydy, do którego przylgnęła nazwa „bunkra miliarderów”?

Czytaj więcej

Bernard Arnault zbił majątek dzięki biznesowi w Polsce. Rzucił wyzwanie Szwedom

Niewielka sztuczna wyspa o nazwie Indian Creek przynależy do laguny w zatoce Biscayne w południowej części Florydy. To bardzo malowniczy zakątek półwyspu, gdzie panuje ciepły, subtropikalny klimat i bardzo kameralna atmosfera. Nic dziwnego, że Bezos tak polubił to miejsce na Florydzie.

„Bloomberg” poinformował, że Jeff Bezos zakupił już trzecią luksusową posiadłość na wyspie, którą nazwano „bunkrem miliarderów” – ze względu na fakt, że jej jedynymi mieszkańcami są bardzo majętne osoby. Jeff Bezos, figurujący na trzecim miejscu na liście najbogatszych ludzi świata magazynu „Forbes”, wszedł niedawno w posiadanie ogromnej willi składającej się z sześciu sypialni, dziewięiu łazienek, kilku tarasów i basenu.

Miami widziane z lotu ptaka. Zielona wyspa w kształcie tarczy to Indian Creek.

Miami widziane z lotu ptaka. Zielona wyspa w kształcie tarczy to Indian Creek.

Mike McBey, CC BY 2.0, Wikimedia Commons

Jak informuje „Bloomberg”, cena nowej wilii twórcy Amazona wyniosła 90 milionów dolarów. To najdroższa z trzech posiadłości, których właścicielem jest obecnie Bezos.

W ubiegłym roku, w odstępie paru miesięcy Bezos kupił dwie luksusowe posiadłości na tej ekskluzywnej wyspie. W sierpniu nabył dom za 68 milionów dolarów, w październiku — następny, już za 79 milionów. „Bloomberg” ustalił, że biznesmen ma zamiar sprzedać dwie posiadłości, które kupił wcześniej — i zamieszkać w tej najdroższej.

W listopadzie ubiegłego roku Bezos poinformował, że przeprowadza się z Seattle na zachodzie USA na Florydę czyli na wschodnie wybrzeże wraz ze swoją partnerką, prezenterką telewizyjną Lauren Sanchez. Bezos tłumaczył tę decyzję chęcią spędzania czasu bliżej rodziców, którzy mieszkają w Miami — mieście, w którym dorastał Jeff Bezos. Na Florydzie, a konkretnie na Przylądku Canaveral, działa też firma Bezosa — Blue Origin.

To nie pierwszy raz, kiedy Jeff Bezos kupił kilka sąsiadujących ze sobą posiadłości. Wcześniej biznesmen kupił kilka rezydencji w miasteczku Hunts Point na przedmieściach Seattle — dla siebie, swoich pracowników oraz ochrony.

„Bunkier miliarderów” — enklawa najbogatszych ludzi na świecie

Oprócz pięknej pogody przez większość roku, tym, co przyciąga bogaczy na wysepkę Indian Creek z pewnością jest również fakt, że zarówno Bezos, jak i inni jego majętni sąsiedzi, mogą liczyć na prywatność, bezpieczeństwo i spokój. Miejscowość zamieszkuje niecałe sto osób.

Choć na tej eksluzywnej znajduje się tylko kilkadziesiąt domów, ma ona własnego burmistrza i oddział policji. Zgodnie z oficjalnymi danymi lokalnej policji, wyspy pilnuje kilkunastu policjantów. Strzegą jej zarówno od strony lądu, jak i wody.

Założenie tak małej jednostki administracyjnej było możliwe w latach 30. ubiegłego wieku. Już 25 osób mogło wtedy założyć miasto — zgodnie z prawem panującym wówczas w stanie Floryda.

Indian Creek to w zasadzie pilnie strzeżona twierdza, do której prowadzi tylko jeden most z bramą. Aby dostać się na wyspę, trzeba być jej mieszkańcem lub figurować na specjalnej liście zaproszonych — i udowodnić to straży.

Przez całą wyspę przebiega tylko jedna ulica, dzięki której można dostać się na teren którejś z kilkudziesięciu luksusowych posiadłości. Niemal wszystkie usytuowane są wzdłuż wybrzeża.

Apartamenty & domy
Dom Freddie'ego Mercury'ego w Londynie na sprzedaż. Tu mieszkał do śmierci
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Apartamenty & domy
Hejterzy twierdzili, że kupił ją Zełenski. Luksusowa willa w USA na sprzedaż
Apartamenty & domy
Najdroższa willa w USA trafiła na sprzedaż. Ćwierć miliarda dolarów za dom
Apartamenty & domy
100 tysięcy dolarów za noc: oto najdroższy pokój hotelowy na świecie
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Apartamenty & domy
Dom, w którym powstał Amazon, jest na sprzedaż. Tu Jeff Bezos zbudował imperium