Longines Spirit Flyback: rodzina się powiększa

Publikacja: 07.04.2023 16:34

Longines Spirit Flyback: rodzina się powiększa

Foto: Materiały prasowe

Premiera nowej kolekcji to zawsze duże wydarzenie w przypadku każdej marki zegarkowej. W szczególności, gdy mówimy o markach z takimi tradycjami jak Longines, który w tym roku będzie świętował 191. rocznicę powstania.

Kolekcja Spirit pojawiła się w ofercie Longinesa w 2020 roku. Początek dał jej model Longines Spirit – klasyczny zegarek trzywskazówkowy, nawiązujący do najlepszych tradycji szwajcarskiego zegarmistrzostwa. W kolejnych latach dołączyły wersje z różnymi kolorami tarczy, a w 2022 roku zadebiutował model Longines Spirit Zulu Time z funkcją wskazania drugiej strefy czasowej, a później także wersja z chronografem. 

W 2023 roku rodzina się powiększa, bo debiutuje kolejny model – Longines Spirit Flyback.

Longines Spirit Flyback: chronograf z certyfikatem COSC

Co oznacza określenie Flyback? To tak zwana powracająca wskazówka sekundowa chronografu, rozwiązanie, które w swoich zegarkach Longines stosował już w latach 20. XX wieku. Teraz Flyback pojawia się w najnowszym modelu szwajcarskiego producenta.

Materiały prasowe

Longines Spirit Flyback ma kopertę o średnicy 42 milimetrów wykonaną ze stali szlachetnej. Tarczę przykrywa szkło szafirowe odporne na zarysowania, a całość opina dwukierunkowy bezel z ceramiczną wkładką i znacznikami wypełnionymi Super Luminovą.

Czytaj więcej

Ukradli ci drogi zegarek? Damy ci nowy. Szwajcarzy reagują na plagę kradzieży

Tarcza, dostępna w dwóch wersjach, czarnej lub niebieskiej, to przykład na to, że chronograf może być bardzo oszczędny w wyrazie. Projektantom udało się uniknąć typowego dla tego typu zegarków nadmiaru informacji na tarczy. W przypadku modelu Spirit Flyback mamy tylko dwie tarczki – sekundową oraz 30-minutowy licznik stopera. To wystarcza i tworzy bardzo spójne wrażenie.

Materiały prasowe

Bardzo ciekawie robi się, jeśli zajrzeć do środka. Nowy model Longines napędza mechanizm przygotowany specjalnie dla tej marki. L791.4 ma certyfikat COSC, potwierdzający precyzję pomiaru czasu i rezerwę chodu wynoszącą 68 godzin, jest odporny na działanie pól magnetycznych. Pracę bardzo starannie ozdobionego mechanizmu można obserwować przez przeszklony dekiel. Wodoszczelność koperty określono na 100 metrów. 

Materiały prasowe

Model Longines Spirit Flyback dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – z czarną lub niebieską tarczą i wkładką bezela w tych samych kolorach. Do wyboru jest także bransoleta stalowa, pasek NATO lub skórzany.

Moda
Adidas tworzy nową markę, pierwszą od 50 lat. Tak ma się ubierać Generacja Z
Materiał Promocyjny
Naszpikowane technologiami Volkswageny na wyciągnięcie ręki w niezwykłym finansowaniu
Styl życia
Miejsca z najlepszą kuchnią na świecie. Nikt nie jada tak dobrze jak Europa
Zegarki
Omega Seamaster Aqua Terra Worldtimer: podróż na koniec świata
Zegarki
Victorinox 1884 Journey: zegarki, które narodziły się z pasji do podróży
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Zegarki
Certina DS-2 Chronograph Automatic: powrót na szczyt
Zegarki
Polski zegarek wyróżniony w słynnym konkursie. Nagroda za design i minimalizm