Supreme i Barbour, czyli streetwear dla brytyjskiej rodziny królewskiej

Czy doczekamy czasów, w których logo Supreme będzie rzucało się w oczy nawet podczas wiejskich spacerów księcia Karola?

Publikacja: 05.05.2020 18:46

Supreme i Barbour wspólna kolekcja

Supreme i Barbour wspólna kolekcja

Foto: Supreme i Barbour wspólna kolekcja. Fot: materiały prasowe

Wspólne kolekcje Supreme i innych marek to prawdziwa maszynka do robienia pieniędzy – niezależnie od tego, czy streetwearowa potęga z USA współpracuje z Louis Vuitton, czy z producentem ciastek Oreo. Pełnej listy „kolaboracji” nie zna chyba już nawet założyciel Supreme, James Jebbia, ale wśród nowych pomysłów marki znajdują się też kolekcje warte uwagi nie tylko ze względu na ceny, którą rzeczy z logiem Supreme osiągają na rynku wtórnym.

Marka z rekomendacją królowej

Przykładem takiej współpracy może być najnowsza kolekcja Supreme przygotowana z Barbour.  To z kolei na wskroś brytyjska marka o długiej, sięgającej końcówki XIX wieku historii.

Została założona w 1894 roku przez Johna Barboura i do dzisiaj pozostaje w rękach rodziny, obecnie zarządza nią piąte pokolenie Barbourów. W czasie I i II wojny światowej firma produkowała płaszcze przeciwdeszczowe dla brytyjskich żołnierzy.

Marka, popularna także wśród motocyklistów, od kilku dekad kojarzy się przede wszystkim ze stylem angielskiej prowincji i polowaniami. W 1974 roku zaczęto zamawiać w firmie Barbour kurtki przeciwdeszczowe dla Elżbiety II, a książęta Karol czy William oraz inni członkowie rodziny królewskiej często pokazują się w kurtkach tej firmy podczas podróży do wiejskich rezydencji.

Nowy wariant słynnej kurtki

Nie wiadomo, czy nowa kolekcja Barbour przypadnie do gustu rodzinie królewskiej. Na pewno nie będzie jednak zaskoczeniem – w ostatnich latach marka chętnie łączyła siły z innymi producentami i projektantami, takimi jak Wood Wood, Margaret Howell czy Engineered Garments.

W kolaboracji z Supreme pierwsze skrzypce gra egipska bawełna, wykorzystywana w słynnych woskowanych kurtkach Barbour. Oprócz nowej kurtki w trzech wersjach kolorystycznych w kolekcji znajdą się też saszetki, czapki z daszkiem oraz kapelusze „bucket hat”.  Sprzedaż produktów ze wspólnej kolekcji Supreme i Barbour startuje w czwartek, 7 maja.

Styl
Pierpaolo Piccioli odchodzi z Valentino. To on uratował słynny włoski dom mody
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Styl
Rośnie fala „przyjaznych oszustw” w e-sklepach. To problem przed Black Friday
Styl
Barbara M. Roberts, czyli Barbie. Kto wymyślił najsłynniejszą lalkę świata?
Styl
Jak się ubrać na koronację króla? Karol III zmienia wielowiekowe zasady
Styl
„Rośliny niezłomne”. Chwasty gwiazdami słynnej wystawy ogrodniczej w Londynie