Wspólne kolekcje Supreme i innych marek to prawdziwa maszynka do robienia pieniędzy – niezależnie od tego, czy streetwearowa potęga z USA współpracuje z Louis Vuitton, czy z producentem ciastek Oreo. Pełnej listy „kolaboracji” nie zna chyba już nawet założyciel Supreme, James Jebbia, ale wśród nowych pomysłów marki znajdują się też kolekcje warte uwagi nie tylko ze względu na ceny, którą rzeczy z logiem Supreme osiągają na rynku wtórnym.

Marka z rekomendacją królowej

Przykładem takiej współpracy może być najnowsza kolekcja Supreme przygotowana z Barbour.  To z kolei na wskroś brytyjska marka o długiej, sięgającej końcówki XIX wieku historii.

Została założona w 1894 roku przez Johna Barboura i do dzisiaj pozostaje w rękach rodziny, obecnie zarządza nią piąte pokolenie Barbourów. W czasie I i II wojny światowej firma produkowała płaszcze przeciwdeszczowe dla brytyjskich żołnierzy.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Prince Charles at Windsor, England, fall 1973, wearing a Yellow label Barbour Solway zipper (‪April the 1st 1974 Barbour received the first Royal warrant from HRH the Duke of Edinburgh)‬. Notice Prince Charles has the storm flap pocket tucked in, or possibly had them removed. He also never seems to wear his Solway zipper with the belt, This was popular for people to take the belt loops off there solway zippers in the 60s and 70s. 📸 Tim Graham #abritishjacket #barbour #1970s #70s #barbouryellowlabel #madeinengland #barbourjacket #vintagebarbour #princecharles #royalfamily #royalwarrant #barboursolwayzipper #barboursolway #barbourpeople #barbourwaxjacket #barbourstyle #barbourwayoflife #barboursofSouthShields #southshields #thornproof

Post udostępniony przez Surabaya,since 2011 (@the_royalblue)

Marka, popularna także wśród motocyklistów, od kilku dekad kojarzy się przede wszystkim ze stylem angielskiej prowincji i polowaniami. W 1974 roku zaczęto zamawiać w firmie Barbour kurtki przeciwdeszczowe dla Elżbiety II, a książęta Karol czy William oraz inni członkowie rodziny królewskiej często pokazują się w kurtkach tej firmy podczas podróży do wiejskich rezydencji.

Nowy wariant słynnej kurtki

Nie wiadomo, czy nowa kolekcja Barbour przypadnie do gustu rodzinie królewskiej. Na pewno nie będzie jednak zaskoczeniem – w ostatnich latach marka chętnie łączyła siły z innymi producentami i projektantami, takimi jak Wood Wood, Margaret Howell czy Engineered Garments.

W kolaboracji z Supreme pierwsze skrzypce gra egipska bawełna, wykorzystywana w słynnych woskowanych kurtkach Barbour. Oprócz nowej kurtki w trzech wersjach kolorystycznych w kolekcji znajdą się też saszetki, czapki z daszkiem oraz kapelusze „bucket hat”.  Sprzedaż produktów ze wspólnej kolekcji Supreme i Barbour startuje w czwartek, 7 maja.