Wraz ze startem najnowszej, świątecznej kampanii Prady do sklepów trafia pierwsza kolekcja marki,   przygotowana dzięki kreatywnej współpracy Miucci Prady i Rafa Simonsa, który dołączył do włoskiego domu mody w kwietniu 2020 roku.

Czytaj też: Dlaczego torebki Hermes Birkin są takie drogie?

Pierwszy raz kolekcję można było zobaczyć w czasie lipcowego pokazu Multiple Views na wiosnę/ lato 2021, a jej „centralnym punktem”, jak czytamy w komunikacie Prady, jest torebka Cleo.

Cleo: tak wygląda nowa/stara torebka Prady i Rafa Simonsa

Cleo to „synteza klasycyzmu i futuryzmu”, która pod wieloma względami nawiązuje do klasycznych, nylonowych torebek Prady z początku lat poprzedniej dekady, wznowionych niedawno i cieszących się popularnością wśród celebrytek i bywalczyń tygodni mody. Sięgnięcie do własnej przyszłości ma być tez wyrazem filozofii współpracy Prady z belgijskim projektantem, która ma „wykraczać poza sezonowe trendy”.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Prada (@prada)

W utrzymanym w stylistyce filmu noir klipie „A Stranger Calls”  wystąpiło pięcioro współpracowników Prady – Freja Beha, Maty Fall, Mao Xiaoxing, Rudolfs Valbergs i Merlijne Schorren. Film nakręcono we włoskiej posiadłości Villa Gnutti, rozsławionej sesją Helmuta Langa z 1981 roku. Scenariusz to dzieło brytyjskiej pisarki Candice Carty-Williams, a za reżyserię odpowiada amerykański fotograf Steven Meisel.