Z perspektywy października 2020 roku i wszystkiego, co wydarzyło się w tym roku, pożary buszu w Australii, które na początku roku zdominowały serwisy informacyjne, wydają się odległym wspomnieniem. Jednak ze skutkami katastrofy, która kosztowała życie 33 osób, Australijczycy będą zmagać się przez wiele lat. Skalę zniszczeń dobrzewyraża także inna statystyka – szacuje się, że w pożarach buszu w Australii mogło zginąć ok. 3 miliardów zwierząt.

Czytaj też: Buty na deskorolkę: Louis Vuitton stał się marką dla skejtów

KangaRoos, marka znana z produkcji sneakersów z kieszonką (to nawiązanie do kangurów), przygotowała limitowaną edycję sneakersów, wykorzystując materiały pozyskane z węży strażackich i kurtek noszonych przez australijskich strażaków.

Nazwa modelu, Triple Zero, nawiązuje do australijskiego numeru alarmowego, odpowiednika polskiego 112. Część zysków ze sprzedaży sneakersów zostanie przekazana na rzecz The Kangaroo Sanctuary, australijskiej organizacji zajmującej się opieką medyczną dla kangurów, poparzonych w wyniku pożarów buszu. Do sprzedaży trafi tylko 517 par modelu. Cena to ok. 306 dolarów (ok. 1165 zł).

Marka Kangaroos, która po zniknięciu pod koniec lat 90. od 2009 roku działa na licencji w Niemczech, już wcześniej angażowała się w akcje, które miały zwrócić uwagę na konsekwencje zmian klimatycznych dla zwierząt. W maju firma przygotowała model Runaway ROOS001, zyski z jego sprzedaży zostały przekazane organizacjom zajmującym się ochroną niedźwiedzi polarnych.