Martensy i Marc Jacobs: klasyczne buty w wersji wegańskiej

Publikacja: 01.10.2020 16:43

Fot: Dr. Martens

Fot: Dr. Martens

Foto: Fot: Dr. Martens

Ten rok należy do kultowych butów Dr. Martens. Po prawie 10 latach od wprowadzenia linii wegańskiej, sprzedaż tego modelu w tym roku rośnie w niesamowitym tempie. Najnowsza współpraca z Markiem Jacobsem tylko to potwierdza

Klasyczny model Dr. Martens 1460, który stał się ikoną popkultury, doczekał się kolejnej rocznicowej interpretacji. Propozycja okazała się trafiona: całość produkcji została wyprzedana w ciągu zaledwie kilku minut od pojawienia się butów w sklepie internetowym tej marki.

Wegańskie Martensy w wersji Marka Jacobsa

Tym razem swoją wersję klasycznych butów Dr. Martens przedstawił Marc Jacobs. To jedna z 12 współprac, zaplanowanych przez Dr. Martens na ten rok, a zarazem sentymentalny powrót Marka Jacobsa do początków kariery.

Czytaj też: „Pogońcie ich”: Polityczny apel na metkach ubrań Patagonii

„Jacobs irytuje establishment od czasu słynnego pokazu w 1993 roku, kiedy na wybieg wysłał modeli w sukienkach i butach Dr. Martens. To było szokujące. I zdefiniowało tamtą epokę. Rewolucyjna kolekcja utorowała drogę dekadom projektów i kolekcji inspirowanych grunge’owym stylem” – pisze o projekcie brytyjska marka, przywołując pokaz Jacobsa dla Perry Ellis.

Buty zostały przygotowane z materiałów wegańskich, stanowiących aleternatywę dla skór zwierzęcych. Po takie rozwiązanie marka Dr. Martens sięgała już wcześniej. Linia wegańska została zaprezentowana w 2011 roku.

Nacisk położony na ten produkt okazał się sukcesem i przyciągnął nowych klientów. W 2019 roku sprzedaż produktów Dr. Martens wzrosła o 70%, a wegańskie Martensy otrzymały nagrodę dla najlepszej obuwniczej kolekcji przyznaną przez organizację PETA walczącą o prawa zwierząt.

Oprócz rocznicowych modeli Dr. Martens planuje też inne kolaboracje. Kolejna z nich, ekskluzywny model przygotowany z zespołem Black Sabbath, trafił do sprzedaży 1 października.

Styl
Pierpaolo Piccioli odchodzi z Valentino. To on uratował słynny włoski dom mody
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Styl
Rośnie fala „przyjaznych oszustw” w e-sklepach. To problem przed Black Friday
Styl
Barbara M. Roberts, czyli Barbie. Kto wymyślił najsłynniejszą lalkę świata?
Styl
Jak się ubrać na koronację króla? Karol III zmienia wielowiekowe zasady
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Styl
„Rośliny niezłomne”. Chwasty gwiazdami słynnej wystawy ogrodniczej w Londynie