Kim Jones, w roli nowego dyrektora artystycznego, wesprze Silvię Venturini Fendi – wnuczkę założycieli marki i jednocześnie dyrektorkę artystyczną męskich kolekcji Fendi.

Czytaj też: W jaki sposób Helvetica stała się najmodniejszą czcionką świata mody?

Silvia Fendi do tej pory tymczasowo zajmowała się również kobiecą częścią firmy. Wcześniej stanowisko, które obejmie Kim Jones, zajmował zmarły w lutym 2019 roku Karl Lagerfeld. Z marką Fendi związany był przez ponad 50 lat.

„Kim Jones ma wielki talent. Od kiedy dołączył do nas, nieustannie udowadnia, że ​​potrafi dostosować się do dziedzictwa LVMH, odkrywając je na nowo w sposób nowoczesny i śmiały” – powiedział Bernard Arnault, szef grupy LVMH.

null

Kim Jones: nowy dyrektor artystyczny w Fendi

Kim Jones będzie łączył nową pracę z dotychczasowym stanowiskiem w Diorze, gdzie dołączył w marcu 2018 roku. Jego praca dla słynnego francuskiego domu mody, a także wcześniejsze dokonania w roli dyrektora kreatywnego Louis Vuitton, obejmujące między udaną próbę dotarcie do młodszych klientów i mariaż mody wysokiej ze streetwearem, przyczyniły się do tego, że obecnie w świecie mody Anglik ma reputację modowego Midasa.

Pierwsza kolekcja Fendi zaprojektowana przez Kima Jonesa zostanie zaprezentowana w lutym 2021 roku , podczas tygodnia mody w Mediolanie.