Design talks Business to międzynarodowa platforma wymiany doświadczeń, wiedzy i kontaktów dla ekspertów z dziedziny designu oraz biznesu. W kilkudniowym wydarzeniu, będącym częścią Gdynia Design Days,  udział biorą profesjonaliści – przedsiębiorcy i projektanci. Mają wspólny cel: poszukują nowych narzędzi i metod pracy, które pozwolą im tworzyć innowacyjne produkty i usługi w szybko zmieniającym się świecie.

To szósta edycja debat z cyklu Design talks Business. Twórcy tego wydarzenia stworzyli platformę, która pozwala na otwarte dyskusje dotyczące różnych wymiarów działalności biznesowej – od społecznych i środowiskowych po kwestie kultury organizacji czy scenariusze przyszłości. Wspólnym mianownikiem debat i spotkań jest wezwanie do porzucenia starych nawyków i wprowadzanie odważnych zmian w firmach.

Tegoroczna edycja Design talks Business Summit rozpocznie się od prezentacji i dyskusji poświęconej zmianom w dotychczasowego podejściu do kwestii zrównoważonego rozwoju w biznesie. W kolejnych blokach międzynarodowi eksperci opowiedzą o nowych kierunkach zmian w biznesie oraz przemianach społecznych i rynkowych, które mają wpływ na rzeczywistość w 2021 roku. Każdy z bloków tematycznych zakończy się panelem dyskusyjnym z ekspertami.

Pierwszy blok dotyczyć będzie przyszłości oraz solidarności w biznesie i projektowaniu. Omówimy nowe rodzaje potrzeb konsumenckich i przedstawimy trendy rynkowe wskazując aktualny potencjał i zagrożenia. Dowiemy się, jak wykorzystać zmianę, aby tworzyć przyszłościowe rozwiązania dla biznesu.

Podczas drugiego bloku eksperci podzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z zasady Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ), projektowaniem cyrkularnym i wykorzystywaniem zasobów obecnie dostępnych w łańcuchu wartości i ekosystemie firmy.

Trzeci blok będzie poświęcony aktywizmowi biznesowemu w czasach wyzwań społecznych i środowiskowych. W jaki sposób biznes może odnaleźć się w tych gwałtownych przemianach? Uczestnicy debaty będą wspólnie poszukiwać odpowiedzi na to pytanie.

Design talks Business to nie tylko inspirujące dyskusje, ale też goście dzielący się swoją wiedzą i doświadczeniem. W tym roku na Design talks Business będzie można wysłuchać między innymi Päivi Tahkokallio, założycielki Tahkokallio Design+, strategicznej agencji projektowej z Finlandii, Raza Godelnika, wykładowcę zarządzania i projektowania strategicznego w Parsons School of Design w Nowym Yorku, Ericka Smeta, specjalistę analizy trendów w Trendwatching.com czy Katarzynę Śliwą, CEO firmy konsultingowej i studia projektowego Ergodesign.

Materiał został przygotowany we współpracy z Gdynia Design Days.