Kupowanie, zwłaszcza ubrań i kosmetyków może być bardzo przyjemne i odstresowujące. W walce z chandrą, zmęczeniem i nerwami warto jednak zachować zdrowy rozsądek. Kupowanie praktycznych rzeczy w sieci dla siebie lub bliskich to pomysł na relaks, a także spore oszczędności.

Zrób sobie listę

Kupowanie pod wpływem emocji sprzyja podejmowaniu złych decyzji. Wracasz do domu z kolejnym niepraktycznym gadżetem? Talerzem nie do kompletu? Sukienką, której prawdopodobnie nigdy nie założyć? Perfumami, które ładnie pachniały tylko w drogerii? To tylko wzmoże Twoją frustrację! Skończ z bezsensownymi wydatkami. Przygotuj sobie listę produktów, o których marzysz i zachowaj ją na „czarną godzinę”. Kiedy ruszysz na zakupy, aby rozładować stres będzie większa szansa, że staniesz się posiadaczką biustonosza, który potrzebujesz, eleganckich rajstop czy nowego kremu do pielęgnacji skóry.

Nie jedź do galerii

No dobrze, ale jak zrobić zakupy nie jadąc do centrum handlowego? Okazuje się, że znacznie spokojniejsze i mniej stresujące jest robienie zakupów online. Zwłaszcza wtedy, gdy możesz na nich zaoszczędzić, np. podczas wielkich akcji rabatowych: https://alerabat.com/stylowe-zakupy. Pomyśl tylko — koniec z jeżdżeniem na drugi koniec miasta, nerwowym poszukiwaniem miejsca postojowego, godzinami spędzonymi na spacerowaniu między sklepami, w których ciągle brakuje ubrań w określonym rozmiarze. Do tego głośna muzyka, światła i tłumy ludzi. To nie jest wymarzone środowisko do relaksu. W domowym zaciszu będziesz czuć się znacznie lepiej, zaoszczędzisz nie tylko czas, ale też pieniądze.

Wybierz odpowiedni czas

Miałaś męczący, pełen napięć i stresów dzień w pracy? A może jesteś po kilkudniowym maratonie, kiedy to spałaś tylko kilka godzin na dobę? Robienie zakupów pod wpływem silnych emocji nie jest niczym dobrym. Kiedy spędziłaś sporo czasu na intensywnym wysiłku umysłowym lub fizycznym, przeprowadziłaś dziesiątki rozmów, cały czas biegając po biurze w wysokich szpilkach to w takim stanie robienie zakupów nie będzie przyjemnością.

Po ciężkim dniu w pracy wróć do domu. Zamień wysokie buty na miękkie kapcie, a sukienkę na dres. Zaparz sobie ulubioną herbatę, sięgnij po relaksacyjną muzykę lub ciekawą książkę. Poświęć na taki „reset” kilkadziesiąt minut. Po godzinie poczujesz się lepiej i wtedy możesz odpalić komputer. 

Nie kupuj tylko dla siebie

Kupowanie dla siebie jest czymś bardzo miłym, ale znacznie przyjemniejsze jest szukanie upominków dla bliskich, aby zobaczyć uśmiech na ich twarzach. Nawał pracy sprawił, że od miesięcy nie widziałaś się z przyjaciółką? Umów się z nią na wspólne zakupy, do kawiarni czy do SPA. To też dobry sposób, aby uczcić czyjeś urodziny lub inną wyjątkową okazję. W jaki sposób możesz uszczęśliwić bliskiego? Pobierz kupon rabatowy do sklepów, które biorą udział w ogólnopolskiej akcji promocyjnej https://alerabat.com/sklepy, potem wyrusz na wirtualne zakupy. Znajdziesz tam marki odzieżowe, elektronikę, książki, kosmetyki i wiele innych, a wśród nich na pewno idealny prezent dla solenizanta.

Materiał Partnera