Od kilku lat Moncler regularnie angażuje do współpracy znanych ambasadorów marki. W ramach programu Moncler Genius, będącego dla firmy swego rodzaju laboratorium projektów i innowacji, powstały już kolekcje kapsułowe przygotowane m.in. przez Pierpaola Piccioliego, Craiga Greena i Richarda Quinna. Teraz do tej listy dołączył duński producent rowerów elektrycznych, firma Mate.Bike.

Złodzieje rowerów są bez szans

Efektem współpracy jest ręcznie wytwarzany rower – najszybszy i najmocniejszy w dotychczasowej historii duńskiej marki. MATE x Moncler Genius jest przeznaczony zarówno do jazdy miejskiej, jak i do ekstremalnych wypraw w góry. Dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych, białej i czarnej, a silniki w wersjach 250W i 1000W pozwolą mu się rozpędzić do odpowiednio 42 i 52 km/h.

Rower wyposażono w nowatorskie zabezpieczenie antykradzieżowe. Zgodnie z nazwą system Mate SDM (Self-Destruct-Mode) będzie umożliwiał zdalne zniszczenie pojazdu przez właściciela.

Trudno na razie przewidzieć, czy inni producenci pójdą tym tropem, a rozwiązanie wdrożone przez Mate.Bike stanie się standardem na miarę elektronicznych paszportów, wystawianych zegarkom i produktom luksusowym dla weryfikacji ich pochodzenia.

Od crowdfundingu do pozycji lidera

Rower jest dostępny w przedsprzedaży na platformie crowdfundingowej Indiegogo, na której wcześniej twórcy marki Mate.Bike uzbierali pieniądze na jej stworzenie. To właśnie na Indiegogo ponad 20 tys. osób z ponad 80 krajów zdecydowało się wesprzeć nieznaną wówczas jeszcze duńską firmę, która szybko dowiodła, że jest jedną z najbardziej dochodowych marek w segmencie rowerów elektrycznych.

Wysyłka produktu nastąpi w październiku. Cena za model Mate x 1000S Genius Edition to 2499 euro (ok. 11.400 zł), cena modelu z mniejszym silnikiem to 2299 euro (ok. 10.500 zł).