Szukaj

Docs Against Isolation: 20 świetnych filmów dokumentalnych za darmo

Tegoroczna edycja największego w Polsce festiwalu filmów dokumentalnych, Millennium Docs Against Gravity, z powodu pandemii została przeniesiona na pierwszą połowę września.

Organizatorzy przygotowali jednak dla widzów coś specjalnego. W ramach festiwalu Docs Against Isolation można zobaczyć wybrane filmy, prezentowane podczas poprzednich edycji wydarzenia – za darmo, po polsku i bez reklam.

Czytaj też: Słynne festiwale filmowe zorganizują wspólne wydarzenie w internecie 

Klasyka współczesnego dokumentu

W programie festiwalu znalazło się 20 filmów, wśród nich obsypane nagrodami, współczesne klasyki, jak opowiadająca o życiu legendarnego brazylijskiego fotografa Sebastiao Salgado „Sól ziemi” w reżyserii Wima Wendersa czy wstrząsająca „Scena zbrodni” Joshuy Oppenheimera, poświęcona ludobójstwu w Indonezji w latach 60.

Również wśród nowszych filmów nie brakuje pozycji wybitnych. Przykładem mogą być takie produkcje jak „Kraina miodu”, która jako pierwsza w historii Oscarów nominowana została zarówno do narody za najlepszy film zagraniczny i za najlepszy dokument, „Świadkowie Putina”, przedstawiający złożony portret rosyjskiego prezydenta czy adaptacja książki Jonathana Safrana Foera „Zjadanie zwierząt”.

Filmy można obejrzeć na stronie Ninateki od 8 do 18 maja. Pełny program festiwalu wraz z linkami do poszczególnych wydarzeń znajduje się na stronie Millenium Docs Against Gravity.

Zamknij
Zamknij