Wyśmiewany trend w modzie powraca. Czy to wielki comeback maksymalizmu?

Tego lata maksymalizm wraca jako jeden z najważniejszych trendów w modzie – twierdzą analitycy serwisu Pinterest. Dotyczy to zresztą nie tylko ubrań, ale także biżuterii.

Publikacja: 14.06.2024 04:22

Wyśmiewany trend w modzie powraca. Czy to wielki comeback maksymalizmu?

Foto: Materiały prasowe

Po kilku sezonach dominacji takich minimalistycznych trendów jak „cichy luksus” (ang. „quiet luxury”) latem 2024 roku do mody w wielkim stylu wróci maksymalizm – przewidują analitycy trendów z serwisu Pinterest.

Pinterest: trendy na lato 2024

Wygląda na to, że wszechobecny minimalizm spod znaku „cichego luksusu” staje się nudny. Lato zbliża się wielkimi krokami i o tej porze roku w kwestii ubioru zwykle kobiety (a także – niekiedy – mężczyźni) pozwalają sobie na nieco więcej, a stylizacje nabierają barw i ciekawych kształtów.

Nie inaczej będzie tego lata, na co zwracają uwagę analitycy z Pinteresta. W najnowszym raporcie „The Pinterest Summer 2024 Trend Report” wymienili wyłaniające się trendy w kwestii konkretnych fasonów, kolorów i wzorów, które zaliczyły na przestrzeni ostatniego roku wzrost zainteresowania wśród użytkowników serwisu Pinterest rzędu kilkuset, a nawet kilku tysięcy procent.

Czytaj więcej

„PowerPoint party” to nowy trend. Generacja Z znalazła sobie nową rozrywkę

„To lato będzie pełne rock’n’rollowego stylu i alternatywnych stylizacji” — przewidują autorzy raportu. Ich zdaniem kobiety będą chciały zdecydowanie zamanifestować poprzez ubiór swój indywidualizm i osobowość.

Sposobem na odróżnienie się w tłumie mają być wyraziste, kreatywne i śmiałe stylizacje. Modowe eksperymentatorki będą tego lata stawiać na łamanie estetycznych konwenansów.

W maksymalizm wpisuje się między innymi oversize, ale nie w takim wydaniu, do którego przyzwyczailiśmy się, pracując w domu. Latem 2024 roku chodzi o streetwear w klimacie chłopczycy, łączący luźne dżinsy i bojówki ze sportowymi koszulkami, na przykład futbolowymi i koszykarskimi.

Do mody wraca też rockowy szyk. Jego kluczowym elementem jest oczywiście odzież ze skóry, za którą rozgląda się coraz więcej użytkowniczek Pinteresta. Duże zainteresowanie budzą też stylizacje nawiązujące do muzycznej nowej fali z lat 80.

Analitycy wskazują też w swoim raporcie na powrót mody „korporacyjnej” w unowocześnionej odsłonie. Wyznaczają ją takie klasyczne elementy „biurowej” garderoby jak garniturowe spodnie w cienkie paski, garsonki z kamizelką i spódniczką oraz batikowe blezery.

Latem 2024 roku furorę robi również nie tylko nostalgiczna moda Y2K, ale też retrofuturystyczna Y3K, kojarząca się ze starymi produkcjami science fiction. Wpisują się w nią takie akcenty jak srebrzyste i metaliczne ubrania czy „toksyczny”, intensywnie limonkowy kolor.

Pinterest: jakie trendy będą dominować latem 2024?

Analitycy z Pinteresta podkreślają, że użytkowniczki platformy coraz bardziej interesują przykuwające wzrok wzory, a także nietuzinkowe fasony, nadające sylwetce niekonwencjonalny kształt. Wśród maksymalistycznych elementów letnich stylizacji autorzy raportu wymieniają między innymi plażowe bikini w panterkę, szorty w kratkę typu gingham, bufiaste spódnice o różnych długościach czy lniane spodnie w pasy.

Nie ma zaskoczenia, że eksperci widzą powrót maksymalizmu również w biżuterii. Obfite, „pulchne” i eklektyczne błyskotki — najlepiej w złotym kolorze — cieszą się wśród poszukujących modowych inspiracji użytkowniczek największym zainteresowaniem.

Latem wrócą też kolorowe i błyszczące zawieszki, czyli „charms”, które można wpiąć na przykład do bransoletki. Kobiety chcą ozdabiać „charmsami” zarówno swoją biżuterię, jak i torebki, co było bardzo modne zwłaszcza dwie dekady temu.

Po kilku sezonach dominacji takich minimalistycznych trendów jak „cichy luksus” (ang. „quiet luxury”) latem 2024 roku do mody w wielkim stylu wróci maksymalizm – przewidują analitycy trendów z serwisu Pinterest.

Pinterest: trendy na lato 2024

Pozostało 94% artykułu
Moda
Adidas pozywa znanego projektanta mody. Wojna o prawa do motywu pasków
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Moda
Śledztwo we Włoszech: ujawniono, ile kosztuje produkcja luksusowych torebek
Moda
Chiński rywal Zary zapowiada podbój Europy. Kluczowe mają być unikatowe sklepy
Moda
Skarpetki, z których śmieje się generacja Z. Nowa wojna między pokoleniami
Moda
Wraca marka odzieżowa, która zrobiła furorę 20 lat temu. Chce podbić generację Z