Projektują dla Beyonce. Oto nowa najbardziej pożądana marka luksusowa na świecie

Najgorętszą marką mody na świecie w rankingu The Lyst Index jest obecnie Loewe. Hiszpański dom mody, który stworzył stroje na tegoroczne tournee Beyonce, nigdy dotąd nie zajął tak wysokiej pozycji w tym rankingu.

Publikacja: 20.07.2023 12:46

Nazwa domu mody Loewe pochodzi od nazwiska mającego niemieckie korzenie kupca kupca Enrique Loewe.

Nazwa domu mody Loewe pochodzi od nazwiska mającego niemieckie korzenie kupca kupca Enrique Loewe.

Foto: Leiton Mahillo, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Hiszpański dom mody pracował na tę pozycję przez kilka ostatnich sezonów. Udane kolekcje i kolaboracje — między innymi z amerykańską piosenkarką Beyoncé — przyniosły marce duży komercyjny sukces.

Najbardziej pożądana marka: Loewe na szczycie rankingu The Lyst Index

Międzynarodowa platforma zakupowa Lyst opublikowała swój kolejny ranking 20 najbardziej pożądanych marek luksusowych na świecie za drugi kwartał 2023 roku. The Lyst Index jest ceniony w branży mody, ponieważ trafnie pokazuje, które marki budzą obecnie największe emocje wśród miłośników mody.

Czytaj więcej

Raport: klienci marek luksusowych nigdy nie byli tak młodzi, bogaci i wybredni

Zestawienie powstaje na podstawie analizy ogromnej ilości danych: działań użytkowników na platformie Lyst, a także poza nią. Twórcy rankingu biorą pod uwagę również liczbę wzmianek o danej marce w mediach społecznościowych, a także statystyki dotyczące aktywności i zaangażowania internautów z całego świata.

W aktualizowanym co kwartał zestawieniu pierwszy raz w historii The Lyst Index pierwsze miejsce zajął hiszpański dom mody Loewe. Strącił on tym samym na drugą pozycję dotychczasowego lidera — włoską Pradę.

Dla Loewe to bardzo znaczący, niemal historyczny awans. Na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy marka wspięła się aż o pięć pozycji w górę, z kolei w ciągu ostatniego roku — aż o 13.

Zdaniem autorów raportu do sukcesu Loewe przyczyniła się współpraca domu mody z piosenkarką Beyoncé. Na jej specjalne zamówienie dyrektor kreatywny Loewe, Jonathan Anderson, zaprojektował serię kostiumów scenicznych, w których Beyoncé wystąpiła w ramach swojej tegorocznej światowej trasy koncertowej „Rennaissance Tour”.

Wyraziste kostiumy z jednej strony świetnie wpisują się w sceniczny wizerunek Beyoncé, z drugiej zaś — doskonale oddają charakter marki Loewe. Dominuje w nich blask, iluzoryczne wzory i kontrastujące ze sobą kolory.

Z zebranych danych wynika, że w porównaniu z poprzednim kwartałem, w ciągu ostatnich trzech miesięcy wyrobów marki Loewe szukało o 19 procent internautów więcej. Najbardziej poszukiwanym produktem hiszpańskiego domu mody okazały się model koszulki typu tank top o nazwie Anagram — a także jej podróbki.

Dużym zainteresowaniem cieszy się również klasyczny model koszykowej torby z rafii oraz jej najnowsze wersje. Koszulka i torba Loewe znalazły się też w zestawieniu najbardziej pożądanych produktów marek luksusowych.

H3 Loewe — dom mody z długą historią i zamiłowaniem do awangardy

Loewe to jedna z najbardziej wyrazistych luksusowych marek odzieżowych, a zarazem jeden z najstarszych domów mody na świecie — jego historia liczy już 177 lat. Mimo to nigdy wcześniej Loewe nie udało się zdobyć pierwszej pozycji w rankingu Lyst.

Butik Loewe w Madrycie w 1905 roku.

Butik Loewe w Madrycie w 1905 roku.

Christian Franzen, domena publiczna, Wikimedia Commons

Markę Loewe powstał w 1846 roku w Madrycie. Jego założycielami była grupa wytwórców galanterii skórzanej i taki właśnie był pierwotny profil działalności marki, która z czasem stała się jednym z najważniejszych europejskich domów mody. W jej portfolio znajdują się nie tylko ubrania, ale również dodatki, perfumy i akcesoria wyposażenia wnętrz.

Choć Loewe hołduje najlepszym tradycjom wyrafinowanego rzemiosła, to kolekcje hiszpańskiego domu mody zawsze przekraczają kolejne granice w modzie. Pełno w nich oryginalnych, innowacyjne pomysły, wyznaczających nowe obszary dla kreatywności.

W 2013 roku dyrektorem kreatywnym Loewe został pochodzący z Irlandii Północnej projektant Jonathan Anderson i to właśnie jemu marka zawdzięcza swoje nowe, odświeżone ob. Specjalnością projektanta są zaskakujące kreacje igrające ze wzrokiem patrzącego, czym udało mu się zaskarbić sympatię gwiazd i młodych miłośników mody na całym świecie.

Hiszpański dom mody pracował na tę pozycję przez kilka ostatnich sezonów. Udane kolekcje i kolaboracje — między innymi z amerykańską piosenkarką Beyoncé — przyniosły marce duży komercyjny sukces.

Najbardziej pożądana marka: Loewe na szczycie rankingu The Lyst Index

Pozostało 94% artykułu
Moda
Cel: należeć do elitarnego klubu. Oto nowy symbol statusu dla generacji Z
Materiał Promocyjny
Zrównoważony transport miejski w Polsce Wschodniej: program Fundusze Europejskie
Moda
Zara otwiera swój największy sklep na świecie. Nadciąga era megabutików
Moda
Majtki zamiast sukni. Generacja Z wkracza na salony, a wraz z nią – nowe trendy
Moda
Kłopoty Zary. Nowe zabezpieczenia ubrań w sklepach przegrywają ze złodziejami
Materiał Promocyjny
Politechnika Śląska uruchamia sieć kampusową 5G
Moda
Quiet luxury w Warszawie. Kolekcja Deni Cler Milano na jesień i zimę 2023
Moda
Unisex święci triumfy. Płeć przestaje mieć znaczenie w świecie mody