Czołowy producent sukien ślubnych chce, żeby kobiety nosiły je na co dzień

Czy suknia ślubna to ubranie, które zakłada się tylko raz w życiu? Wcale nie – przekonuje czołowy światowy producent strojów ślubnych, który chce, by suknie stały się ubraniem wielokrotnego użytku. Jak nosić suknię ślubną na co dzień?

Publikacja: 17.01.2022 16:09

Czy suknię ślubną można nosić na co dzień? Czasem to kwestia kilku przeróbek, by przystosować ją do

Czy suknię ślubną można nosić na co dzień? Czasem to kwestia kilku przeróbek, by przystosować ją do codziennego użytku.

Foto: Süheyl Burak

Coraz więcej kobiet poszukuje sukien ślubnych, które będą nadawały się do noszenia nie tylko na ślubie i weselu, ale także na wiele innych okazji. Suknie z kolekcji „Second Life” dają możliwość darmowego przerobienia kreacji tak, aby można było nosić ją również na co dzień.

Suknie ślubne w duchu mody cyrkularnej

Wydaje się, że stopniowo niknie tradycja trzymania na pamiątkę sukni ślubnej, która z biegiem czasu traci swój kolor i pierwotny urok. Na porządku dziennym jest natomiast odsprzedawanie swoich sukien, coraz większą popularność zyskuje też wypożyczanie kreacji na ślub.

Czytaj więcej

Być jak Meghan Markle: to wciąż najbardziej pożądana suknia ślubna na świecie

Coraz więcej jest też na rynku ślubnym sukien, które nadają się do tego, aby nałożyć je na inną okazję: niezobowiązującą imprezę, firmowe cocktail party lub… ślub kogoś innego. Są co najmniej trzy powody, dla których coraz więcej kobiet decyduje się na zakup takich właśnie kreacji.

Po pierwsze, wśród kobiet rośnie świadomość ekologiczna. Nie chcą one, aby po ślubie suknia zmarniała na dnie szafy i stała się bezużytecznym śmieciem. Po drugie, za ponownym wykorzystaniem sukni ślubnej przemawiają też względy ekonomiczne. Po co odkładać do szafy lub odsprzedawać uszytą na wymiar suknię za część ceny, skoro można ją po prostu nieco przerobić i nosić dalej?

Jest też trzeci powód. Ślub i wesele to wydarzenia, z którymi wiąże się mnóstwo pozytywnych emocji. Suknia ślubna ma więc dla każdej szczęśliwej mężatki ogromną wartość sentymentalną. Dlaczego więc nie przerobić kreacji tak, aby móc przywoływać wspomnienia z jednego z najbardziej wzruszających wydarzeń w życiu za każdym razem, kiedy będzie się ją miało na sobie?

Dyrektor artystyczna Pronovias Group, Alessandra Rinaudo, stworzyła nowatorską kolekcję sukien, ma być odpowiedzią na wszystkie te potrzeby. Są to pełnoprawne kreacje ślubne, ale po odpowiednich przeróbkach zyskują zupełnie nowy charakter.

Suknia ślubna – i nie tylko ślubna

Kolekcja „Second Life” obejmuje ponad 50 kreacji. Każda z nich uszyta jest tak, aby można było wprowadzić w niej co najmniej kilka różnych przeróbek. W zależności od modelu, każdą suknię można przerobić w nieco innych sposób.

Sukienki można na przykład skracać, usunąć z nich rękawy czy tren, dodać do nich pasek, ramiączka lub inne elementy czy zdobienia. W taki sposób kreacja może przeistoczyć się z szykownej sukni ślubnej w codzienną sukienkę lub strój na imprezy nieco mniej zobowiązujące niż ślub.

Sukienki są dostępne w wielu stylach: począwszy od minimalistycznych i bardzo nowoczesnych, poprzez romantyczne, rozkloszowane i ozdobione błyskotkami, a skończywszy na sukniach w stylu boho.

Jak to działa w Pronovias? Aby wejść w posiadanie takiej wielofunkcyjnej sukienki, przede wszystkim, trzeba kupić wybrany model w jednym ze sklepów, w których dostępna jest kolekcja „Second Life”. To pierwszy etap „życia” sukienki.

Po ślubie wystarczy zwrócić sukienkę do tego samego sklepu i zlecić odpowiednie przeróbki – i tak zaczyna się kolejny etap „życia” kreacji. Usługa jest darmowa.

Kolekcja „Second Life” będzie dostępna we wszystkich sklepach firmowych Pronovias i Nicole Milano na całym świecie – również w Polsce.

Coraz więcej kobiet poszukuje sukien ślubnych, które będą nadawały się do noszenia nie tylko na ślubie i weselu, ale także na wiele innych okazji. Suknie z kolekcji „Second Life” dają możliwość darmowego przerobienia kreacji tak, aby można było nosić ją również na co dzień.

Suknie ślubne w duchu mody cyrkularnej

Pozostało 90% artykułu
Moda
Potentat rynku dóbr luksusowych zamyka pierwszy „demokratyczny dom mody”
Moda
Koniec słynnej marki modowej. Żona Nicka Cave'a rezygnuje po 10 latach
Moda
Europejska ojczyzna mody na równi pochyłej. Zamknięto 17 tysięcy butików
Moda
Słynna brytyjska marka w tarapatach. Przegrała z modą na „cichy luksus”?
Moda
Victoria’s Secret wraca z pokazami „aniołków”. Koniec kryzysu słynnej marki?
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy