Rezerwacja sali na wesele w nieodległym terminie to dla Brytyjczyków wyzwanie wymagające ogromnej sprawności i  szczęścia, ale też często kończące się niepowodzeniem. Polscy nowożeńcy poznali ten problem w czasach przed pandemią, odwołanie wielu ubiegłorocznych uroczystości dodatkowo wydłużyło czas przygotowań na wolny termin w salach weselnych. Jak szacuje GUS, w 2020 roku w Polsce odbyło się prawie 40 tysięcy ślubów mniej niż rok wcześniej. Podobnie jest w Wielkiej Brytanii, gdzie według różnych danych w ubiegłym roku odwołano lub przełożono od 150 do 220 tysięcy ceremonii ślubnych.

Czytaj też: Są piękne, nie szokują: pierścionki zaręczynowe dla mężczyzn

Selfridges w Londynie przygotował alternatywę dla przyszłych nowożeńców, którzy nie chcą już przekładać ślubów. Chętni mogą zdecydować się na „niekonwencjonalną ceremonię w kultowym miejscu”, czyli właśnie we wpisanym na listę zabytków budynku domu handlowego na Oxford Street. Dzięki okresowej licencji, którą otrzymały też hotele Bulgari czy The Treehouse, Selfridges może organizować mikrowesela do dwudziestu gości, a towarzyszyć im będą indywidualnie dopasowane atrakcje – konsultację ze stylistami, usługi fryzjerów i makijażystów, dostęp do prywatnego kina czy czterogodzinny set DJ-ski. Indywidualna jest również wycena każdej ceremonii.

""

Fot: Selfridges

sukces.rp.pl

Selfridges chce skorzystać na zatłoczonych salach weselnych z powodu strat, jakie firma poniosła w czasie pandemii. Poprzedniego lata zwolniono 450 pracowników – czyli 14% wszystkich zatrudnionych w sieci – pisze „The Guardian”. Oprócz flagowego sklepu w Londynie, drugiego największego sklepu w Wielkiej Brytanii po Harrodsie, Selfridges ma tez dwa sklepy w Manchesterze i jeden w Birmingham.

Rada Westminsteru, rządowej dzielnicy w centrum Londynu, twierdzi, że Oxford Street jest ulicą, która ucierpiała w ostatnich miesiącach bardziej niż jakakolwiek inna w Wielkiej Brytanii. Jedną z atrakcji, które mają pomóc w ponownym przyciągnięciu tłumów na reprezentacyjną ulicę w najbliższych miesiącach, jest Marble Arch Hill,  której otwarcie zaplanowano na 21 czerwca.