Być jak Meghan Markle: to wciąż najbardziej pożądana suknia ślubna na świecie

Od ślubu Meghan Markle i księcia Harry'ego minęły trzy lata. To jednak niewiele zmienia jeśli chodzi o trendy. Kobiety nadal pragną wyglądać na ślubie jak Meghan Markle. Z czego wynika fenomen sukni ślubnej księżnej Sussex?

Publikacja: 23.09.2021 16:05

Ślub Meghan i Harry'ego w 2018 roku śledziły miliony widzów na całym świecie.

Ślub Meghan i Harry'ego w 2018 roku śledziły miliony widzów na całym świecie.

Foto: Fot: Londisland, CC BY 3.0, Wikimedia Commons

Nie od dzisiaj wiadomo, że gwiazdy kształtują gusta i wyznaczają trendy. Dotyczy to także mody ślubnej. Jednak nawet mając tę wiedzę, trudno się nie zastanowić, patrząc na dane dotyczące najbardziej pożądanych sukien ślubnych na świecie. Z raportu opublikowanego przez Google'a i cytowanego przez serwis internetowy WWD, wynika, że suknia Meghan Markle znalazła się na pierwszym miejscu wśród najczęściej wyszukiwanych sukni ślubnych. Co w niej szczególnego i dlaczego tak zawładnęła wyobraźnią kobiet na świecie?

Meghan Markle i jej suknia ślubna

Kreację projektu domu mody Givenchy uszyto na zamówienie brytyjskiego dworu i Meghan Markle. Zaprojektowała ją była dyrektorka kreatywna Givenchy, Clare Waight Keller.

Minimalistyczna suknia z długimi rękawami lekko odsłaniała ramiona i nie miała żadnych ozdób. Jedynie brzeg welonu księżnej Sussex zdobił haft, reprezentujący gatunki roślin charakterystycznych dla poszczególnych państw należących do Wspólnoty Narodów.

Czytaj więcej

Księżna Diana: ikona stylu powraca dzięki serialowi Netflixa

Drugą wyrazistą ozdobą Meghan Markle podczas ceremonii ślubnej była wysadzana diamentami tiara „Bandeau”, pochodząca z kolekcji królowej Elżbiety II. Jej pierwszą właścicielką była królowa Maria, babka obecnej królowej.

Nowoczesny design śnieżnobiałej sukni Meghan Markle zdobył serca kobiet na całym świecie. Być może to właśnie jej prosty, a więc łatwy do odtworzenia i niesamowicie elegancki krój zadecydował o tym, że suknia Markle stała się ikoną mody ślubnej.

Księżne, księżniczki i arystokratki rządzą światem mody – a w każdym razie preferencjami i gustami bardzo wielu kobiet. Świadczą o tym kolejne pozycje w rankingu Google’a.

Na drugim miejscu wśród najczęściej wyszukiwanych sukni ślubnych jest ta, którą miała na sobie Kate Middleton, żona księcia Williama, starszego brata księcia Harry'ego. To również ciekawy fenomen, bo kreacja utrzymuje bardzo wysoką pozycję w tym zestawieniu po dziesięciu latach od ślubu Kate z Williamem.

Suknię księżnej Cambridge zaprojektowała Sarah Burton, dyrektorka kreatywna domu mody Alexander McQueen. Projekt był bardziej zdobny – nawiązywał do stylu wiktoriańskiego. Górę uszyto z koronki, która znalazła się również w dolnej części sukni. Całość wieńczy tiara „Halo” – oczywiście z kolekcji królowej Elżbiety II.

Wydaje się, że projektantkom obydwu sukienek udało się znaleźć punkt równowagi między królewskim szykiem a nowoczesnym miminalizmem. Nic więc dziwnego, że te kreacje podobają się tak wielu kobietom.

Być jak Meghan Markle

Trzecią i czwartą pozycję w rankingu Google zajęły suknie Gwen Stefani i Ariany Grande, obydwie projektu Very Wang.

Rozłożysta, tiulowa suknia Gwen Stefani całkowicie odbiega od stylistyki dwóch księżnych. Ma bardzo głęboki dekolt, a białe kowbojki dodają całości rockowego pazura.

Ślub Ariany Grande nie mógł przejść bez echa. Tym, co w minimalistycznej sukni bez ramion najbardziej przykuwa uwagę, są maksymalnie wycięte plecy. Gwiazda postawiła na krótki welon z kokardą.

Piątą pozycję zajmuje chyba najpopularniejsza suknia ślubna w historii, czyli kreacja, którą miała na sobie księżna Diana. Wysokie miejsce wśród w rankingu Goggle’u świadczy o tym, że legenda Diany jest wiecznie żywa, a jej stylizacje inspirują kolejne pokolenie kobiet.

Członkinie rodzin królewskich i celebrytki niezmiennie są bardzo ważnym źródłem inspiracji dla wielu kobiet na całym świecie. Z czego to wynika?

Ludzie z wyższych sfer – przynajmniej w oczach tak zwanych zwykłych zjadaczy chleba – wydają się funkcjonować w lepszym świecie. Nic więc dziwnego, że kobiety pragną choć trochę z niego uszczknąć.

Efekt? Modele podobne do bluzki, sukienki czy spodni, w których pokazała się Meghan Markle czy Kate Middleton, wyprzedają się w mgnieniu oka.

Nie inaczej jest z sukniami ślubnymi. Dla każdej kobiety ślub to jeden z najważniejszych – o ile nie najważniejszy – dzień w życiu. Często więc pragną mieć na sobie z tej okazji kreację w królewskim stylu. Aby zaczerpnąć inspiracji, wystarczy zerknąć do internetu.

Najpopularniejsze suknie ślubne celebrytek według Google’a:

Meghan Markle – suknia Givenchy

Kate Middleton – suknia Alexandra McQueena

Gwen Stefani – suknia Very Wang

Ariana Grande – suknia Very Wang

Księżna Diana – suknia Davida i Elizabeth Emanuelów

Źródło: WWD

Moda
Marki luksusowe tracą cierpliwość do Rosji. „Po co utrzymywać puste butiki?”
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Moda
Rekordowy wzrost rynku odzieży używanej. To nie tylko kwestia niższych cen
Moda
Nadchodzi „Fashion-tainment”. Wielka moda staje się luksusem dla wszystkich
Moda
Wraca trend, który wypromowało pierwsze pokolenie influencerek. „Styl szafiarek”
Moda
Dom mody Valentino znalazł się na krawędzi. Co dalej ze słynną marką?