Dla purystów i konserwatystów współczesna moda to koszmar na jawie. Klasyczne krawiectwo, świat sukien i garniturów, tradycyjne linie i kroje – to wszystko coraz częściej ustępuje nowym zjawiskom, które rozpychają się w modzie torując drogę młodemu pokoleniu.
Słynne domy mody w końcu zrozumiały, że tradycją nikt jeszcze nie zapłacił rachunków za prąd w fabrykach – ani nie wypłacił nią dywidendy akcjonariuszom. To, co sprawdzało się kiedyś, musi ustąpić miejsca nowości.
Czytaj więcej
Zaskakujące są drogi, którymi do swojej pozycji w świecie wielkiej mody dochodzili słynni projektanci i twórcy marek modowych. Wielu z nich kończyło studia, które nie mają nic wspólnego z modą czy rynkiem luksusowym, na którym dzisiaj funkcjonują.
Nikt chyba lepiej nie uosabiał tej przemiany niż Virgil Abloh – Amerykanin, inżynier, architekt, DJ i skater – a zarazem człowiek, któremu powierzono jedno z najbardziej odpowiedzialnych stanowisk w świecie mody – posadę dyrektora kreatywnego męskiej kolekcji domu mody Louis Vuitton.
Virgil Abloh: droga do Louis Vuitton
Louis Vuitton to marka, instytucja, wręcz pomnik francuskiej branży luksusowej i jednocześnie fundament wielkiej korporacji LVMH skupiającej marki luksusowe z całego świata – od Diora po wódkę Belvedere i zegarki TAG Heuer.