ChatGPT stał się jednym z najgorętszych tematów ostatnich miesięcy. Nagłe nadejście sztucznej inteligencji zaskoczyło, a jednocześnie stało się sensacją – jak informuje serwis „Wirtualne Media” blisko 2,5 miliona Polaków korzystają z ChatGPT. Rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję stały się popularne nie tylko w Polsce. Cały świat testuje tego typu usługi.
Sztuczną inteligencję wykorzystuje się nie tylko do generowania tekstów, ale i obrazów. OpenAI, firma, która stworzyła ChatGPT, ma narzędzie o nazwie DALL-E 2 służące do generowania realistycznych ilustracji. Podobne rozwiazanie stworzyła inna amerykańska firma, Midjourney. Generowaniem obrazków zajmują się nie tylko zwykli użytkownicy internetu. Po takie narzędzia sięgają też profesjonaliści. Przyznał to Patrik Schumacher, prezes Zaha Hadid Architects, jednej z najbardziej znanych i nagradzanych pracowni architektonicznych na świecie.
Zaha Hadid Architects: „Projekty sztucznej inteligencji są imponujące”
Futurystyczne budynki, które wyszły spod ołówków projektantów z Zaha Hadida Architects, sprawiają czasem wrażenie, że zaprojektowała je jakaś pozaziemska cywilizacja – lub sztuczny umysł. Wiemy jednak, że architekci z tej słynnej pracowni kontynuują styl założycielki biura, nieżyjącej już, wizjonerki Zahy Hadid. Brytyjska architektka zasłynęła z opływowych, organicznych form, a także z rozmachu, który czasem wydaje się przeczyć zasadom fizyki.
Czytaj więcej
Wilno zyska niebawem supernowoczesny obiekt. Z kompleksu, zaprojektowanego przez znane brytyjskie biuro Zaha Hadid Architects, będą mogli korzystać także mieszkańcy miasta.
W trakcie konferencji „DigitalFUTURES”, której organizatorem jest uniwersytet Tongji w Szanghaju, jednym z gości był Patrik Schumacher stojący na czele Zaha Hadid Architects. Tematem rozmowy był wpływ sztucznej inteligencji na architekturę oraz na projektowanie w ogóle.