Longines HydroConquest GMT: pora na małą rewolucję

HydroConquest, jeden z najbardziej charakterystycznych i najlepiej znanych modeli szwajcarskiego producenta, firmy Longines, doczekał się sporych zmian. Został przy okazji wzbogacony o zaskakującą komplikację.

Publikacja: 10.08.2023 18:16

Longines HydroConquest GMT

Longines HydroConquest GMT

Foto: Materiały prasowe

Lifting – to pojęcie świetne znane w motoryzacji. Producenci samochodów stosują ten zabieg, gdy chcą odświeżyć swój bestseller, sprawić, by stał się jeszcze bardziej pożądany. Unowocześniają więc, poprawiają, dodają nowe funkcje zmieniają.

Po lifting sięgają też producenci zegarków. Oni też dbają o to, by ich produkty stale się zmieniały. Właśnie taki zabieg swojemu bestsellerowi zafundował szwajcarski producent, firma Longines. Jak wyszło? 

Longines HydroConquest GMT: nowe szaty

Zegarki nurkowe to tradycyjnie jeden z najmocniejszych i najbardziej konkurencyjnych segmentów zegarkowych. Większość producentów ma je w ofercie, więc walka o to, kto zdobędzie serce miłośników zegarków, jest niezwykle zacięta.

Czytaj więcej

Longines Flagship Heritage Moonphase 38,5 mm: powrót do klasyki

Longines, szwajcarska firma z blisko 200-letnią tradycją, ma w ofercie kilka zegarków nurkowych. Są wśród nich takie, które wprost nawiązują do historycznych modeli i modele na wskroś nowoczesne. Do tej drugiej grupy zalicza się linia HydroConquest, od lat jeden z czołowych produktów Longinesa.

Materiały prasowe

I właśnie HydroConquest przeszedł lifting, dzięki któremu jeden z najbardziej rozpoznawalnych zegarków tego szwajcarskiego producenta zyskał całkiem nowe oblicze. Co się zmieniło? 

Na pierwszy rzut oka widać spore zmiany. Przeprojektowano kopertę, tarczę, ale to nie wszystko, bo pojawił się też mechanizm z niedostępną dotąd komplikacją wskazania drugiej strefy czasowej, czyli GMT. 

To ciekawa decyzja, bo zazwyczaj zegarki nurkowe projektowane są tak, by oferowały minimum funkcji, a maksimum precyzji, dokładności i niezawodności. Projektanci w Longines założyli jednak, zapewne słusznie, że użytkownicy zegarków nurkowych na lądzie spędzają dużo więcej czasu niż pod wodą, więc komplikacja GMT bardzo im się przyda.

Materiały prasowe

Nowy model Longines HydroConquest GMT napędzany jest przez mechanizm oznaczony jako L884.5. Dysponuje on rezerwą chodu sięgającą 72 godzin, wyposażony został w krzemową sprężynę balansu, odporną na działanie pola magnetycznego.

Nie przyjrzymy się jednak pracy mechanizmu, bo zegarek wyposażono w pełny dekiel, co zresztą nie zaskakuje – wodoszczelność koperty określono na poziomie 300 metrów, co uzasadnia takie rozwiązanie.

Materiały prasowe

Kopertę o średnicy 41 milimetrów ozdabia duża koronka oraz jednokierunkowy bezel z wkładką ceramiczną, odporną na zarysowania. Tarcza jest minimalistyczna – duże, czytelne indeksy godzinowe i okienko datownika na godzinie 3, logotyp – i to właściwie wszystko. Do tego wskazówki z dużą ilością Super-LumiNovy zapewniającej czytelność odczytu na większych głębokościach pod wodą.

Materiały prasowe

Nową kolekcję odświeżonego modelu Longines HydroConquest tworzą cztery modele różniące się między sobą kolorami tarczy i wkładki bezela – od najbardziej vintage'owych, brązowej i zielonkawej, przez granatową po czarną, wszystkie ze szlifem słonecznym.

Różnice dotyczą też sposobu mocowania na nadgarstku – może to być pasek NATO, klasyczna stalowa bransoleta lub gumowy pasek z zapięciem dopasowany kolorystycznie do koloru tarczy.  

Zegarki
Rosyjski zegarek na cześć Gagarina. Wskazówki kręcą się w nim w drugą stronę
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Zegarki
Flipperzy przejmują kolejną branżę. Magnesem są rekordowe zyski
Zegarki
Moonswatch Snoopy 'Mission to the Moonphase New Moon': czarna strona Księżyca
Zegarki
Longines HydroConquest GMT w wersji 43 mm: rozmiar ma znaczenie
Zegarki
Omega Speedmaster Professional Moonwatch: czarno na białym