Amerykańska marka Pagerie zaprezentowała swoją debiutancką kolekcję, Sahara. Marka w całości skupia się na luksusowej odzieży dla zwierząt domowych – szelki, obroże i smycze, produkowane są w tej samej garbarni, w której powstają ikoniczne torebki Hermes Birkin. Marka wykorzystuje do produkcji francuską skórę o piaskowym odcieniu i stal szlachetną.

„Zawsze wydawało mi się dziwne, kiedy widziałam nieskazitelnie ubranych ludzi z psem, który na na sobie jaskrawoczerwoną plastikową smycz z zoologicznej sieciówki” – powiedziała w rozmowie z serwisem Dezeen założycielka Pagerie, Mandy Madden Kelley.  „Nasze zwierzęta domowe są odzwierciedleniem i przedłużeniem nas samych, dlatego zdałam sobie sprawę z istnienia rynkowej niszy”.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez PAGERIE (@pagerieofficial)

Kelley . nawiązuje do wspólnych cech jej produktów i torebek Hermes Birkin. Jej zdaniem obroże Pagerie odpina i zapina się równie płynnie jak słynną torebkę.

O tym, że w kolekcji Sahara znalazły się produkty z wyższej półki, świadczą też ceny. Za najtańszą obrożę należy zapłacić 380 dolarów (ok. 1450 zł), najdroższa uprząż Babbi to już wydatek rzędu 720 dolarów (ok. 2750 zł).

„Jakość kosztuje więcej, ale może być te gwarancją na całe życie. Kiedy wraz z zespołem opracowaliśmy wzory dla Pagerie, tworzyliśmy ponadczasowe, wysokiej jakości produkty które nigdy nie wyjdą z mody, nie będą wymagały wyrzucenia czy wymiany” – powiedziała Kelley.

Czytaj też: Kot Karla Lagerfelda stał się milionerem. Zarabia między innymi na reklamach