Zbyt obszerna koszula, kamizelka z dzianiny i workowate spodnie to zestaw, który jeszcze kilka lat temu zostały uznany za modowe faux pas. Dziś, gdy projektanci chętnie nawiązują do lat 90., a wymuszony przez pandemię zwrot ku komfortowi i stylowi normcore przyczynił się do wzrostu popularności dresów, oversize’ów czy sandałów, podobny zestaw okazuje się nie tylko akceptowalny, ale i modny. Dzieje się tak między innymi za sprawą fenomenu niezmiennej popularności serialu „Przyjaciele” i stylu jednego z jego bohaterów – Chandlera Binga.

Czytaj też: Czy dżinsy poradzą sobie w erze dresów i powszechnej wygody?

Styl Chandlera z „Przyjaciół” to nowy trend

Chandler kojarzony jest przez widzów przede wszystkim ze względu na dość dyskusyjne poczucie humoru. Jego ubrania, w przeciwieństwie do pozostałych bohaterów „Przyjaciół”, pracujących m.in. dla Ralpha Laurena, zazwyczaj były obiektem żartów. Ponad 16 lat po emisji ostatniego odcinka serialu modowi influencerzy na Instagramie postanowili zrehabilitować niesłusznie lekceważony styl Chandlera Binga.

Charakterystyczna kamizelka, jeden ze znaków rozpoznawczych Chandlera, w tym roku stała się jednym z obowiązkowych elementów stroju. Jak zauważa „The Guardian”, w czasie chłodniejszych miesięcy może ona uzupełnić – lub zastąpić – „zoomową koszulę”, niezbędną w czasie pandemii i pracy zdalnej. Wśród zwolenników dzianinowych tanktopów znajdziemy m.in. Tylera, the Creatora, Harry’ego Stylesa czy Romeo Beckhama.

Styl Chandlera z „Przyjaciół”, zgodnie z obowiązującymi trendami we współczesnej modzie, nie ogranicza się jedynie do mężczyzn. Przeciwnie, wśród osób które przyczyniły się do popularyzacji kamizelek z dzianiny, jest też między innymi księżna Diana czy Zoe Kravitz, córka Lenny’ego Kravitza.

Magazyn „Marie Claire” sugeruje, że kamizelki w stylu Chandlera należy łączyć z koszulami z dużymi kołnierzami w stylu należącej do Prady linii Miu Miu. Lata 90. (ponownie) wracają, i tym razem podziały na płeć nie mają większego znaczenia.