Nowy raport pokazuje, które torebki są dobrą inwestycją

Na szczycie zestawienia torebek, na których nie można stracić, znajdują się torebki Hermes i Louis Vuitton, ale w czołówce pojawiają się też szybko zdobywający popularność pretendenci

Publikacja: 01.10.2020 21:47

Fot: Chanel/ Facebook

Fot: Chanel/ Facebook

Foto: Fot: Chanel/ Facebook

O tym, że luksusowe torebki to dobra inwestycyjne porównywalne z dziełami sztuki czy nieruchomościami, wiadomo nie od dzisiaj. Pierwszy raport Clair, narzędzia modowego second-handu Rebag, pozwala oszacować ryzyko, które wiąże się z kupnem torebek czołowych marek luksusowej, a także wskazuje torebki, które z czasem wręcz zyskują na wartości.

Louis Vuitton i inni: które torebki znanych marek to dobra inwestycja?

Pod względem potencjalnego zwrotu z inwestycji wygrywają klasyki, takie jak Eva Crossbody marki Louis Vuitton. Cena tej torebki na rynku wtórnym wzrosła w lipcu 2020 roku dwukrotnie w stosunku do ceny sklepowej sprzed roku. Ponadczasowa jest też Chanel Double Flip Bag, cena „z drugiej ręki” rośnie podobnie jak w przypadku najbardziej pożądanych zegarków.

Raport Clair pokazuje również siłę i stabilność marek, a nie tylko poszczególnych produktów. Dla osób, którym bardziej od zarabiania na torebkach zależy na zmianach w garderobie, bezpieczną inwestycją (czy jak czytamy w raporcie –  branżowym „jednorożcem’) pozostają torebki Hermes. Na rynku wtórnym ich wartość w ciągu roku spada tylko do 80% ceny zakupu. Dalej w zestawieniu znajdują się produkty Louis Vuitton i Chanel, których wartość po roku od zakupu wynosi 63% ceny sklepowej.

Czytaj też: Telfar, Jones, Piccioli: to oni rządzą światem mody w 2020 roku

Wśród marek, których wartość wzrosła w porównaniu z ubiegłym rokiem, znalazły się też Bottega Veneta i Dior. W przypadku tej pierwszej o sukcesie zadecydowało objęcie stanowiska dyrektora kreatywnego przez Daniela Lee i premiera zaprojektowanych przez niego kolekcji. Wartość Diora podniosła reedycja Saddle Bag, a w szerszym ujęciu – jak zauważają autorzy raportu – powrót mody na logomanię i modele vintage’owe.

Cały raport został dostępny jest na stronie Rebag.

Styl
Pierpaolo Piccioli odchodzi z Valentino. To on uratował słynny włoski dom mody
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Styl
Rośnie fala „przyjaznych oszustw” w e-sklepach. To problem przed Black Friday
Styl
Barbara M. Roberts, czyli Barbie. Kto wymyślił najsłynniejszą lalkę świata?
Styl
Jak się ubrać na koronację króla? Karol III zmienia wielowiekowe zasady
Styl
„Rośliny niezłomne”. Chwasty gwiazdami słynnej wystawy ogrodniczej w Londynie