Okulary Oakley noszone przez Ato Boldona, srebrnego medalistę w biegu na 100 metrów, podczas igrzysk w Sydney w 2000 roku, stały się jednym z symboli tamtej imprezy i przykładem futurystycznego stylu przełomu wieków.

Model Overthetop, przypominający gogle komiksowych superbohaterów Marvela, został przygotowany przez amerykańską firmę Oakley, która po 20 latach ponownie wprowadziła te okulary do sprzedaży.

Czytaj też: Balenciaga: najbrzydsze buty świata teraz są jeszcze brzydsze

Limitowana do zaledwie 20 egzemplarzy reedycja oparta jest na oryginalnym projekcie okularów Oakley Overthetop. Zupełnie nowa jest kolorystyka – kosmiczne oprawki są srebrne i przechodzą w złoto z tyłu głowy. Dodatkowo okulary wyposażone są w kontrastowe soczewki Prizm.

Powrót kultowych okularów Oakley Ato Boldona 

Za nowe wcielenie okularów Oakley Ato Boldona trzeba było zapłacić 2 tysiące dolarów (ok. 7500 zł), mimo to ten model został błyskawicznie wyprzedany. Zainteresowanie nie powinno dziwić – 2 tysiące dolarów to niewiele więcej, niż kwota, którą trzeba zapłacić za oryginalny model w serwisach aukcyjnych. Firma Oakley zapowiedziała, że będzie to ostatnia wersja modelu Oakley Overthetop.

Oakley, amerykańska firma należąca do grupy Luxottica, oprócz przywołania kultowego modelu sprzed 20 lat, odwołuje się do olimpiady poprzez premierę kolekcji Kokoro, przygotowaną we współpracy z japońskim artystą Meguru Yamaguchim. Więcej na temat współprac związanych z przełożoną na przyszły rok olimpiadą w Tokio przeczytacie w tekście o olimpijskich sneakersach Asics.